SSO na stejné doméně   zodpovězená otázka

ASP.NET MVC

Zdravím,

snažím se implementovat Single Sign-On. Jedná se o aplikace, které poběží na stejné doméně, takže zkouším tento postup. https://msdn.microsoft.com/en-us/library...

Přihlašování funguje, ale snažím se vyřešit odhlášení.

Na první aplikaci www.domain.com provedu přihlášení. Spustím druhou aplikaci www.domain.com/secondApp, vidím prihlašeného uživatele, ale odhlášení nefunguje. První problém byl, že formulář pro odhlášení vedl na aktuální aplikaci, tedy www.domain.com/secondApp/Account/LogOff. Tak jsem v te "sub" aplikaci udělal formulář ručně, který vede už správně na www.domain.com/Account/LoggOff, ale problém nastáva u RequestVerificationToken, který mi ta "sub" aplikace přepíše a odhlášení už neproběhne.

Nevím jak tohle vyřešit, předávat si ten RequestVerificationToken skrze aplikace mi příjde jako špatné řešení.

S díky,

JF

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To, že provádění odhlášení v druhé aplikaci, bude obsluhovat www.domain.com/secondApp/Account/LogOff bylo určitě správně. Volat stránku z jiné (té první) aplikace je jednak zbytečné a jednak nepříliš vhodné (a přináší například problém s CSRF).

Odhlášení by mělo být implementováno v obou aplikacích a mělo by proběhnout vždy v té aktuální. Jen v důsledku toho, že se odhlášením odstraní cookie, které používají obě aplikace, bude uživatel odhlášen z aplikací obou.

Co jste měl za problém s tím www.domain.com/secondApp/Account/LogOff ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Měl jsem problém s connection stringem, ta sub aplikace ho zdědila s |DataDirectory| což vedlo na špatné místo. Tak jsem do web.configu té hlavní aplikace zadal tu cestu absolutně a funguje to včetně přihlášení/odhlášení z jakékoliv aplikace.

Děkuji mnohokrát.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback