VB.NET Access parameter typu Byte (Number)   zodpovězená otázka

VB.NET, Databáze

Zdravim,

mam problem pri vkladani udajov do Access 2003 tabulky z kodu. Pri pouziti parametra typu Byte (cislo) mi aplikacia hlasi chybu "typy udajov sa nezhoduju vo vyraze kriterii". Pouzivam OleDB.

V Access databaze mam pole nastavene na typ Byte.

V aplikacii mam premennu "spec" tiez nastavenu na typ Byte. Skusil som nastavit parameter na:

- .Parameters.AddWithValue("@spec", spec) - chyba

- .Parameters.Add("@spec", OleDbType.UnsignedTinyInt, 1).Value = spec - chyba

V pripade, ze vlozim do prikazu INSERT priamo premenu "spec" tam chyba sa nevygeneruje a vlozi hodnotu bezproblemov.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkusím střelit od pasu, ale snad to bude ono.

Bytová hodnota pro jednotlivé systémy:

MS SQL

true = 1

false = 0

Access

true = -1

false = 0

DOT.NET

true = 1

false = 0

- nevím to jistě, je to právě to střílení!

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dakujem pekne za odpoved, to by platilo v pripade ze mam v Accessu nastavene typ pola na Yes/No (Ano/Nie) ...

Uz som prisiel na chybu, tym ze v prikaze INSERT pouzivam celkom dost parametrov, tam sa mi stalo ze som v jednom pripade nedodrzal poradie definovanych parametrov s poradim stlpcov v prikaze INSERT ... nevedel som ze je potrebne to dodrzat, ale ked som to upravil tak uz vsetko bezi ako ma.

Este raz dakujem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback