Nakreslení obrázku - mapa připojení   otázka

VB.NET, Grafika

Chtěl bych nakreslit mapu sítě. Hvězdicová topologie uprostřed server a na něj jsou napojeny jednotlivé stanice. Některé stanice slouží jako router a zajišťují provoz dalším stanicím.

Zatím jsem se grafice ve VB úspěšně bránil, takže vůbec nevím jak na to. V podstatě by to nemělo být složité, stačí mi nakreslit několik kruhů - stanice + popis. Plus spojovací čáry.

Nevíte o podobném projektu volně dostupném na internetu? Pro začátek bych se rád podíval jak to řeší jiní.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Visio

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Visio?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tady je náčrtek jak by to mělo vypadat ve formuláři:

http://imageshack.cz/images/2015/02/10/M...

Místo koleček použiji nějaké free ikony. Stanic je max. 16 ve dvou úrovních.

Z textem to vychází na dost velký obrázek. Udělat malý náhled a v novém okně velký náhled?

Hledal jsem ukázky kreslení, našel jsem jen příklady ve prázdném formuláři. Já bych chtěl kreslit do GroupBoxu. Nebo je na to lepší picturebox?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je to jednoduche - kreslit muzes na/do ceho chces. Hledej Paint a Graphics resp. CreateGraphics

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak nakonec obrázek vypadnul ze hry. Vycházelo mi to moc velké. Použil jsem TreeView.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback