Jak na přenos databáze z MS SQL 7 do MS SQL 2012 Express   otázka

SQL, Databáze

Dobrý den,

omlouvám se pokud zde již podpobné téma je, ale po několika hodinách hledání jsem nic užitečného nenašel, tak se zeptám přímo.

Řeším teď pro mě tvrdý oříšek s přenosem celé databáze ze staré verze na jednom stroji (Win XP a MS SQL 7) na nový (Win server 2008 a MS SQL 2012 express). Mám nainstalovaný SQL 2012 express podle návodu z tohoto portálu a vše vypadá plně funkční, instalace byla bez sebemenšího problému.

Nějaké základní nastavení jsem také provedl, ale teď si nevím rady s tím přenosem staré databáze na nový server. Googlil jsem a našel jsem několik zmínek, že přenos je možná pouze z SQL 7 na SQL 2000 (8) a pak zase pouze z SQL 2000 (8) na SQL 2012 express.

Pokud je to tak, potřeboval bych poradit jak provést oba ty převody. (Nainstalovat na nějakou mašinu MS SQL 2000 pro nějaký mezikrok není problém pokud to poběží pod win 7)

Předem velice děkuji za jakoukoliv rozumnou radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přenosy provedete standardně vytvořením backapu na starém serveru a restorem databáze na serveru novém.

Nejde to však najednou. Backup vytvořený na MS SQL 2000 (tedy i na starším MS SQL) nelze přímo zrestorovat na MS SQL 2012, to musíte na dva kroky přes MS SQL 2005/2008 nebo 2008 R2.

U té SQL 7 to chce zkusit jestli se to chová stejně jako SQL 2000 (tj. zda to třeba na 2005 dovolí).

Pro ten mezikrok stačí express edice. MS SQL 2005 běží všude.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback