dva dotazy   zodpovězená otázka

VB.NET, .NET

dobrý den, chtěl bych se zeptat na dvě věci... byl jsem zvyklý ve VB 6.0 před spuštěním aplikace provádět různé úkony a k tomu jsem používal sub main v modech, ve VB 2008 už sub main není? a můj druhý dotaz je jak mám použít res soubory, pro multijazykový program? abych nemusel používat stringy a mohl jsem mít tyto názvy na jednom místě.

děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

ve Visual Basicu .NET je toto trochu skryté před zraky vývojáře (narozdíl od C#, kde vydíte i kód pro zavádění formuláře).

To, jak při spuštění aplikace vyvoláte svůj inicializační kód je prakticky na vás. Máte ale obecně 2 možnosti:

1) Vložte kód do události Load (klasicky se otevře po poklepání na formulář) - to je asi nejjednodušší řešení - tato událost se totiž zavolá při načítání formuláře - tedy jakoby před spuštěním aplikace. Nevýhodou je to, že řešení nevypadá úplně čistě a musíte si dát pozor, aby nebyla vytvořena druhá instance téhož formuláře (znovu by se událost vyvolala).

2) Elegantnější řešení je otevřít vlastnosti projektu a zde zvolit v záložce Application tlačítko View Application Events. Tím do projektu přidáte třídu MyApplication, která má události například Startup, Shutdown, StartupNextInstance atp.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback