Platnost stránky při návratu   otázka

ASP.NET WebForms

Dobrý den,

již nějaký čas se trápím s vývojem webové stránky pro registraci nových zákazníků a díky radám a námětům Vás doborníků na ASP.NET jsem se konečně prokousal k uspokojivému konci. Za trpělivost a ochotu pomoci začátečníkovi bych rád všem poděkoval, zejména panu Hercegovi, který zodpovídal převážnou většinu mnou založených témat.

Bohužel, abych mohl konstatovat, že mám hotovo zbývá mi vyřešit ještě dvě drobnosti.

1. Ve stránce s wizardem pro registraci nových zákazníků mám následující tlačítko,

<asp:ImageButton ID="IButtonPrint_04" runat="server" ImageUrl="~/images/ico_print.gif" ToolTip="Tisk smlouvy" OnClick="IButtonPrint_04_Click"></asp:ImageButton>

které spouští následující událost:

    'Tisk obchodních podmínek    
    Protected Sub IButtonPrint_04_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Web.UI.ImageClickEventArgs)
        
        Dim T1 As String
        If TimeFromToBox.Text = "" Then
            T1 = ""
        Else
            T1 = TimeFromToBox.Text.Substring(0, 2) & TimeFromToBox.Text.Substring(3, 2)
        End If
        
        Dim T2 As String
        If TimeToFromBox.Text = "" Then
            T2 = ""
        Else
            T2 = TimeToFromBox.Text.Substring(0, 2) & TimeToFromBox.Text.Substring(3, 2)
        End If
        
        Dim p1 As String = "p1=" & CompanyNameBox.Text.ToString() & "&"
        Dim p2 As String = "p2=" & AdressStreetBox.Text.ToString() & "&"
        Dim p3 As String = "p3=" & AdressNumberBox.Text.ToString() & "&"
        Dim p4 As String = "p4=" & AdressZipCodeBox.Text.ToString() & "&"
        Dim p5 As String = "p5=" & AdressCityBox.Text.ToString() & "&"
        Dim p6 As String = "p6=" & DICBox.Text.ToString() & "&"
        Dim p7 As String = "p7=" & ICBox.Text.ToString() & "&"
        Dim p8 As String = "p8=" & CType(Contract.FindControl("lbl_ContractDate"), Label).Text & "&"
        Dim p9 As String = "p9=" & (TimeFromBox.Text.Substring(0, 2) & TimeFromBox.Text.Substring(3, 2)).ToString() & "&"
        Dim p10 As String = "p10=" & T1.ToString() & "&"
        Dim p11 As String = "p11=" & T2.ToString() & "&"
        Dim p12 As String = "p12=" & (TimeToBox.Text.Substring(0, 2) & TimeToBox.Text.Substring(3, 2)).ToString() & "&"
        Dim p13 As String = "p13=" & DeliveryStreetBox.Text.ToString() & "&"
        Dim p14 As String = "p14=" & DeliveryNumberBox.Text.ToString() & "&"
        Dim p15 As String = "p15=" & DeliveryZipCodeBox.Text.ToString() & "&"
        Dim p16 As String = "p16=" & DeliveryCityBox.Text.ToString()
        
        Dim prm As String = "?" & p1 & p2 & p3 & p4 & p5 & p6 & p7 & p8 & p9 & p10 & p11 & p12 & p13 & p14 & p15 & p16
        Response.Redirect("~/ContractF_print.aspx" & prm)
        
    End Sub

Po stisku tlačítka se mi našte stránka ContractF_print.aspx s obchodními podmínkami s předanými parametry v URL, která je formátována tak, aby si ji klient mohl bez úprav vytisknout.

Vše funguje, až na malé drobnosti:

1. Když se po vytisknutí stránky bude chtít klient vrátit na stránku s registračním formulářem, musí tak učinit stiskem tlačítka "ZPĚT" v prohlížeči (samotná stránka z důvodu tisku žádné navigační prvky neobsahuje) problém je v tom, že se mu zobrazí upozornění "PLATNOST WEBOVÉ STRÁNKY VYPRŠELA" a teprve po stisknutí tlačitka "AKTUALIZACE" v prohlížeči se po odkliknutí dalšího dialogu s upozorněním stránka opět načte.

Lze toto nějak ošetřit?

2. Když dám tisk nebo náhled stránky, je na stránce záhlaví a zápatí, které se sice dá vypnout, ale já bych chtěl, aby se standartně nezobrazovalo.

Lze toto nějak ošetřit?

Děkuji za případnou pomoc

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1] Jo, nemackat tlacitko zpet v prohlizeci (dostanete se zpatky do postbacku) a dejte tam treba odkaz (hyperlink) s napisem ZPET a adresou URL na na puvodni formular.

2] Nastaveni zahlavi a zapati je veci nastaveni pouze na strane klienta. Tuto vec nezmenite ani neovlivnite ...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback