SQL CE odstranenie diakritiky   otázka

Databáze

Zdravim. Je nejaky rozumny sposob ako odstranit diakritiku v SQL CE? Collate mi nefunguje a robit duplikaty stlpcov kde nebude diakritika sa mi robit nechce.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Chceš odstranit diakritiku, nebo jen správně zobrazit české znaky? Odstranění diakritiky se podle mě musí provádět už v aplikaci při ukládání dat do DB a zobrazován správných znaků se musí udělat správným kódováním...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Takto, ja mam data v DB ulozenie s diakritikou a potrebujem spravit full-textove vyhladavanie v tabulke s ignorovanim diakritiky. V velkom MS SQL som na to pouzival COLLATE a tento sposob mi v SQL CE nejde.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
SELECT REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(REPLACE(
			sloupec, 'á', 'a'), 'č', 'c'), 'ď', 'd'), 'é', 'e'), 'ě', 'e'), 'í', 'i'), 'ľ', 'l'), 'ň', 'n'), 'ó', 'o'), 'ř', 'r'), 'š', 's'), 'ť', 't'), 'ú', 'u'), 'ů', 'u'), 'ý', 'y'), 'ž', 'z'), 'ä', 'a'), 'ö', 'o'), 'ü', 'u')
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback