Visual Basic .NET   otázka

VB.NET, SQL, Databáze

Ve VB.NET (Visual Studio.NET.2008) po připojení k databázi na SQL Serveru 2008 se mi ve SqlDataAdapteru nedaří vygenerovat všechny čtyři příkazy (SELECT, INSERT, DELETE a UPDATE), ale generují se pouze první dva a někdy pouze SELECT. Pokud se připojím přes OleDbAdapter k databázi ACCESS je vše v pořádku.

Pravděpodobně je to někde v natavení SQL Serveru, nebo přímo v nastavení databáze.

Děkuji za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro vytvoření těchto základních příkazů zkuste použít System.Data.SqlClient.SqlCommandBuilder, umí automaticky vytvořit příslušné dotazy ze struktury tabulky.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji za radu, ale po přetáhnutí SqlCommandBuilderu z Toolboxu na formulář, znovu vyžaduje ve vlastnostech vložení SglDataAdapteru a ten nelze vytvořit bez generování příkazů a pokud vygeneruje pouze příkaz SELECT objeví se tento i v SqlCommandBuilderu.

Možná dělám něco špatně (jsem začátečník), můžete mi,prosím, zaslat bližší vysvětlení,nebo nějaký příklad. Děkuji.

Nevíte důvod proč SqlDataAdapter nevygeneruje automaticky všechny příkazy?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Po zkušenostech z naklikáváním datasetů a všeho okolo (sqlCommandBuildery nevyjímaje) jsem přešel na ruční psaní kódu pro vše co souvisí s databázemi a mám po starostech. Netvrdím, že je to správná cesta, ale když jsem si prohlédl těch několik tisíc řádků kódu, které grafický návrhář vytvořil pro poměrně triviální úlohu, tak jsem se zděsil a utekl od toho.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Kdybyste vytvářel typový DataSet ručně, byl by to stejně komplexní kód a ještě byste s tím měl 100x více práce. Já si také veškerou logiku píšu sám, ale typový DataSet si nechám vždy vytvořit návrhářem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback