Vložení neoficiální komponenty   zodpovězená otázka

Visual Studio, Komponenty

Zdravím,

Při psaní svého programu jsem na razil na problém, když chci udělat například nový dialog napíšu:

Dim dlg As New OpenFileDialog

ale já potřebuji vložit komponentu z DLL knihovny, ale nevím jak.

Děkuji za každou odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Pokud jde o ovládací prvky nebo komponenty, přetažení DLL na ToolBoxu zajistí, že se všechny komponenty z dll vysypou do ToolBoxu a Vám pak stačí pouze vybrat. Pokud jde o třídu, přidáním DLL do References (Project > Properties > References) / což mimochodem udělá IDE samo, když vložíte komponentu z ToolBoxu a DLL, které ji obsahuje není nareferencováno / zajístíte i toto. Pak je pomocí Object Browseru stačí najít jak se komponenta jmenuje a importovat namespace, který ji obsahuje.

nahlásit spamnahlásit spam 3 / 3 odpovědětodpovědět

Děkuji, před chvílí jsem na to taky přišel, ale děkuji za snahu.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Hmmm... Ale teraz neviem, ako tu komponentu do tej DDL-ky dostanem. Napriklad ako stvorim DLL-ku, kde by som mal panel s dvomi tlacitkami a textboxom, ktory by sa mi objavil v hlavnej aplikacii v hlavnom formulari ? (alebo aspon bol otvoritelny ako nove okno ?) A, samozrejme, ak by som ten panel v DLL-ke pozmenil, tak sa mi to pri nasledujucom spusteni v hlavnej aplikacii prejavi ?

Zatial sa mi podarilo vytvorit len DLL-ku s funkciami, vracajucimi nejake hodnoty (robim to v C#, ale predpokladam, ze vo VB.NET je to rovnake - az na nejaku tu syntax).

S uctou

Bosa Noha

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vytvořte nový projekt typu Windows Forms Control Library. To je šablona pro vytváření uživatelských ovládacích prvků. Použijete to výše uvedeným způsobem.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback