Makro aktualizace data v konti. tabulce   zodpovězená otázka

VB6/VBA

ahoj,snad to tu již někde není, bohužel nemám tolik času projet celé forum...

Potřeboval bych poradit, jak sepsat makro které po kliknutí na tlačítko vybere z kontigenční tabulky aktuální datum...mam tabulky hodnot a k tomu datumy za celý rok. z toho mám kontigenční tabulky a podle toho jaká v nich zaškrtnu data, tak se mi změní data v grafech pro tisk.

abych nemusel denně ve všech konti.tabulkách zaškrtávat aktuální datum, chtěl jsem si vytvořit makro, ale nevím jak ho udělat abych nemusel psát pro každý den zvlášt, ale aby v něm byl kousek kodu, který automaticky vybere datum aktuální...

Pro výběr data vypadal kod takle:

With ActiveSheet.PivotTables("Kontingenční tabulka 1").PivotFields("Datum")

.PivotItems("1.1.2009").Visible = True

V té závorce za PivotItems bych potřeboval podle aktuálního data měnit obsah, aby po kliknutí na tlačítko se spustilo makro které zaškrtne v kontigenční tabulce výběr aktuálního data.

snad je to trochu srozumitelné, opravdu si nevím rady, děkuji moc snad někdo poradí. pokud ne zde v diskuzi tak na email [email protected].

ještě jednou děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak třeba takhle


Private Sub CommandButton1_Click()

Dim pt As PivotTable
Dim pf As PivotField

Set pt = ActiveSheet.PivotTables("Kontingenční tabulka 1")
Set pf = pt.PivotFields("datum")

'zamezí blikání obrazovky
Application.ScreenUpdating = False

'možná bude nutné KT nejprve aktualizovat ..
pt.RefreshTable

'Kdyby položka v KT nebyla
On Error GoTo chyba

For Each pi In pf.PivotItems
    If CDate(pi) <> Date Then
        pi.Visible = False
    else
        pi.Visible = True
    End If
Next

Application.ScreenUpdating = True
Exit Sub


chyba: MsgBox ("Pro dnešní datum neexistuje v KT záznam")
Application.ScreenUpdating = True

End Sub

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Zdravím, mockrát děkuji za zájem a za pomoc, asi sem ale levák prostě mi to nefunguje:-)

Jak ten kod vložím do Makra? stále mi to psalo nějaké blbosti, když mám ovládací prvek tlačítko v excelu tak mu chci přiřadit makro, a nikde ho tam nenajdu z tohohle kodu...zkusil jsem na začátek vložit kod takhle:

Sub Makro()

Dim pt As PivotTable

Dim pf As PivotField

atd...

pak mi to po kliknutí na tlačítko fungovalo, ale stále to psalo Pro dnešní den není v KT záznam...děkuji za další radu sám s tím asi nehnu. Hezký den

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na e-mail v příspěvku posílám vzorový sešit. V Excel XP (2002) a Win XP SP2 vzorový sešit chodí. (pokud je v kont. tabulce odpovídající záznam s dnešním datem)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Mnohokrát děkuji Františkovi, je s podivem, že se ještě najde někdo kdo takhle zadarmo věnuje čas tomu aby pomohl a poradil úplně cizímu člověku. Vše funguje perfektně jak jsem potřeboval. Ještě jednou děkuji, hezký den

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ahoj, mám stejný problém a našel jsem tuto diskuzi :) Můžu tě požádat o poslání nebo o radu jaké je to řešení? Prosím.

Děkuji Dave S.

[email protected]

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

nenašel jsem způsob, jak sem přihodit vzorový sešit (buď to nejde, nebo to nevidím), posílám ho na email z textu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback