Problem s SqlDataAdapterem   otázka

SQL

Ve VB.NET (Visual Studio.NET.2008) po připojení k databázi na SQL Serveru 2008 se mi ve SqlDataAdapteru nedaří vygenerovat všechny čtyři příkazy (SELECT, INSERT, DELETE a UPDATE), ale generují se pouze první dva a někdy pouze SELECT. Pokud se připojím přes OleDbAdapter k databázi ACCESS je vše v pořádku.

Pravděpodobně je to někde v natavení SQL Serveru, nebo přímo v nastavení databáze.

Děkuji za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Jestli jsem to pochopil správně, tak Visual Studio Vám nevygeneruje všechny typy dotazů?

Já bych se přikláněl k tomu napsat si tyto dotazy ručně. Příjde mi totiž že s těmi automaticky vygenerovanými jsou jen problémy. Ne vždycky se vygenerují a taky mám vždycky špatný pocit, že se děje cosi na pozadí a já nad tím nemám kontrolu.

Malinké popostrčení jak se spojit s SQL serverem a načtená data dostat do dataGridView:

    Dim connectionString As String = "SERVER=jmeno_serveru;DATABASE=jmeno_database;UID=jmeno_uzivatele;PWD=heslo" 'connection stirng
    Dim sqlConnect As New SqlClient.SqlConnection(connectionString) 'spojení s databází
    Dim dtVyslednaData As DataTable = New DataTable
    Dim dtAdapter As SqlClient.SqlDataAdapter = New SqlClient.SqlDataAdapter
    Dim dotaz As SqlClient.SqlCommand = New SqlClient.SqlCommand




        With dotaz
            .Connection = sqlConnect
            .CommandType = CommandType.Text
            .CommandText = "SELECT * FROM moje_tabulka ORDE BY id "
        End With

        dtAdapter.SelectCommand = dotaz

        Try
            dtAdapter.Fill(dtVyslednaData) 'otevře spojení a naplní dataTable daty
        Catch
            'ošetření všeobecné vyjímky
        Finally
            sqlConnect.Close() 'zavření spojení (pokud nenastane vyjímka spojení je uzavřeno automaticky)
        End Try


        Me.dataGridView1.DataSource = dtVyslednaData 'napojím dataTable na dataGridView a tím zobrazím načtená data.

Je to samozřejmě pouze ukázkový příklad a je tam ošetřena pouze všeobecná vyjímka. Ale něják takto se jde spojit s databází.

Pokud by jste měl problém s connectStringem tak na zde http://www.connectionstrings.com/ naleznete návod jak se připojit k různým databázím.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback