Komunikace se seriovým portem   otázka

VB.NET, WinForms

Dobrý den,

pomalu se seznamuji s VB, ale potřeboval bych prosím od Vás zkušenějších pomoci s následujicím:

Máme v oddíle zařízení, které zaznamenává údaje o závodníkovi. Pro komunikaci se zařízením používáme program Terminál, pomoci kterého se data načtou do textového okna, kde je označím, zkopíruji do textového souboru, který pak načtu do excelu a zpracuji. Data ze zařízení se zobrazují v textovém okně tak, že přes program Terminál pošlu textový soubor ve kterém jsou napsány dva řádky:

DUMP

KONEC

Ve VB jsem zkoušel se připojit k seriovému portu na kterém je dané zařízení (což mi fungovalo), ale nevím jak odestat příslušný textový soubor a načíst data do Listview.

Prosím pomůže mi někdo s tím?

Předem moc děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Microsoft má docela slušné ukázky na svém webu. Není na tom nic složitého. Základ je primitivní.

Problémy mohou nastat v těchto případech:

1) Data přichází po dlouhém kabelu a občas jsou data chybná. Pak to chce doplnit timeouty, ošetření chyby a podobně.

2) Dat je moc, zpracování přijatých údajů zabere spoustu strojového času a je potřeba rychlá odezva

3) Konverze UTF8 - > ASCII a naopak. S tím jsem se dost natrápil. Ale opět je to popsáno na netu Microsoftu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback