Odeslání emailu i s přílohami (Thunderbird)   otázka

VB.NET

Omlouvám se za nové téma, ale to, co se tu již řešilo mi moc nepomohlo.

Mám implicitní emailový klient Thunderbird a potřeboval bych z aplikace ve VB.NET v podstatě spustit klienta (nový email) s předvyplněnými údaji (odesílatel, komu, předmět, tělo zprávy) z textových polí na formuláři + přisponkovat přílohy (pdf soubory).

Pomůže mi prosím někdo napsat kostru kódu jak nastavit odesílatele, komu...atd., přisponkovat přílohy a pak klienta spustit? Nebo odkaz, kde se to řešilo?

Moc děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Spustit klienta a novou zpravu pujde pres script mailto s predvyplnenym prijemcem, predmetem a zpravou, pripadne kopie adresata. Obavam se ze pripojit prilohu nebude mozne z bezpecnostnich duvodu.

Process.Start("mailto:[email protected]?subject=Predmet zpravy&body=obsah emailu");

Tak si nejspis napiste odeslani emailu programove. Asi uz to tu bylo opravdu mnohokrat. Toto je priklad bez SSL s overenim klienta.

MailMessage mail = new MailMessage();
            SmtpClient SmtpServer = new SmtpClient("smtp.server");
            mail.From = new MailAddress("[email protected]");
            mail.To.Add("[email protected]");
            mail.Subject = "Predmet zpravy";
            mail.Body = "obsah emailu";

            System.Net.Mail.Attachment attachment;
            attachment = new System.Net.Mail.Attachment(@"C:\priloha.pdf");
            mail.Attachments.Add(attachment);

            SmtpServer.Port = 25;
            SmtpServer.Credentials = new System.Net.NetworkCredential("prihlasiovaci_jmeno", "heslo");

            SmtpServer.Send(mail);
nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji za info, nakonec jsem odladil první variantu přes "Process.Start(...)", která funguje.

Ale problém bude asi někde v Thunderbirdu, protože se mi zcela nahodile jednou přisponkuje 5 příloh (okolo 1,5MB), někdy skoro 10 (4-5 MB), když jich pak dám víc, otevře se jen prázdné okno nové pošty a nezobrazí se ani údaje o odesílateli, příjemci, hlava zprávy...ačkoliv jsou natveny a normálně fungují. Syntaxe příkazu, resp. parametrů musí být v pořádku, to by se mi nepřisponkovala ani jedna příloha :-)

Samozřejmě nemám nastavený žádný limit pro omezování příloh, přesto si to dělá co chce, myslím z hlediska počtu připojitelných příloh. Tady už jsem v koncích.

Ještě mě napadá jestli se někde nemusí nastavit nějaká prodleva, aby to thunderbirt stačil schroupat. Všiml jsem si totiž, že když ještě před Process.Start zobrazím messagobox s celým příkazovým řádkem argumentů, tudíž se běh programu na chvíli zastaví, tak se mi přisponkuje více příloh. Ale nevysledoval jsem žádnou pravidelnost (závislost třeba na době trvání prodlevy)...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jakym zpusobem to tam davas pres Process.Start ty prilohy ??

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
Process.Start(vTBird, content_email)

'kde vTBirt je cesta k aplikaci a content_email jsou parametery
'parametry:
 -compose format=1,[email protected],subject=Něco,body='<HTML><BODY>Vážený zákazníku,<BR><BR>Zasíláme Vám...</HTML></BODY>',attachment='X:\Auron_R1_V2.pdf,X:\Drana_R1_V2.pdf,X:\ExTeron_R1_V2.pdf'

Když je příloh více, chová se to jak jsem psal výše.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback