Přeformátování kódu   otázka

Visual Studio

Ahoj, existuje nějaký program, nebo doplněk VS pro přeformátování kódů ASP.NET aplikace? Dlouho jsem tvořil, a je to takové neúhledné, nedbal jsem na to, a upravovat soubor po souborů se mi nechce. Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Přímo do VS lze doinstalovat rozšíření CodeMaid, které dle nastavení umí formátovat kód...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Neumí formátovat VB.NET kód. Většina věcí umí formátovat pouze C# kód, což je k hovnu. Telerik JustCode by to měl umět v některé z dalších verzí, pro ReSharper se o to žebrá už roky a MZ-Tools dokáže rozkurvit celé Visual Studio. NArrange se přestal vyvíjet, neporadí si s Lambda výrazy a nejdou v něm vypnout ty příšerné regiony.

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět

Ok! Je pravda, že ve VB.NET prostě nedělám a tedy jsem to nikdy nezkoušel. Nicméně jsem s CodeMaid naprosto spokojený - formátuje mi C# kód, Html kód, dokonce si poradí i s Razor šablonami na MVC. Pro mé potřeby je naprosto dostačující.

PS: on dnes ještě někdo opravdu programuje ve VB.NET?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

PS: on dnes ještě někdo opravdu programuje ve VB.NET?

Dnes ještě někdo opravdu programuje i ve VB 6.0.

VB.NET a C# jsou zcela rovnocenné jazyky a každý si vybere ten, jehož syntaxe mu nepřipadá k zblití.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ve VB 6.0 jsem pár aplikací viděl ještě v chodu a údržbě, ale ještě jsem neviděl, že by se v tom začala vyvíjet nová aplikace :-)

Jedna aplikace, kterou udržuji, je psaná ve VB.NET, nicméně drtivá většina firem, pro které jsem pracoval a pracuji, preferuje C# - proto jsem se divil. Už dlouho jsem neviděl poptávku na VB.NET a proto jsem usoudil, že tento jazyk jde hodně do pozadí...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ve VS je na to zkratka CTRL+K,CTRL+D. Nebo přes menu Edit->Advanced->Format Document.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Mně funguje CTRL+K, CTRL+F

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback