CrystalReport a DataSource   zodpovězená otázka

VB.NET, ADO.NET, Databáze

Dobrý den,

mám zhotovenu sestavu v CrystalReportu a je funkční. Jako datasource location však musím mít zadanou pevnou cestu k souboru mdb. To se mi moc nehodí, protože vždy bude mdb soubor v adresáři s aplikací a vždy když aplikaci někam přesunu a přejmenuju adresář, tak budu muset definovat novou cestu k datasetu JEN pro crystalreportviewer.

Zkoušel jsem nastavit datasource ADO.NET Dataset a vybral jsem dataset z projektu. Vše se tváří bezvadně, ale sestava je prázdná. Poradí někdo?

Chtěl bych, aby jako zdroj dat byl brán dataset z projektu (a jak je definován v projektu, to už je jiná věc). Předem díky za pomoc.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V projektu si vytvořte DataSet. Do něj přidejte tabulku, která bude mít stejnou strukturu jako tabulka z vaší databáze mdb (popřípadě jako tabulka vrácená požadovaným selectem).

Dále v reportu pomocí průvodce Database Expert přidejte vytvořenou tabulku a jednotlivé pole přemapujte na ty, které již máte (původní můžete smazat).

Potom už stačí tabulku naplnit (nyní z jakéhokoliv datového zdroje) a vytvořit instanci reportu.

VasReport cr = new VasReport ();
cr.SetDataSource (VasDataSet); 

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback