Načtení asociovaného souboru   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms

Dobrý den. Mám aplikaci ve které provádím výpočty. Do této aplikace zadávám vstupní data, která mohu uložit a jindy zase načíst. Na to jak naasociovat tyto soubory k mé aplikaci je tu návodů dost. Pokud si ale tyto uložené soubory podle koncovky naasociuju ke své aplikaci, logicky se spustí aplikace, ale data ze souboru nenačte. Zajímalo by mě kde a jak mám umístit nějaký kód ve své aplikaci, aby se data zrovna načetla. Jak aplikace při svém startu zjistí, že byla otevřena přes asociovaný soubor a má načíst jeho data?

Předem dík za rady.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Hezký den. Jednoduše si cestu k souboru vyzobněte z prvního argumentu (args[0]) příkazové řádky a načtěte soubor programově.

http://stackoverflow.com/questions/11474...

R.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

S tím prvním argumentem jsem to nepochopil. Ten článek mi nepomohl, je to pro C# a s tím nedělám. Navíc moje znalost angličtiny je prachmizerná.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

kolega Vám ukázal, že argument vstupní metody Main v sobě nese informaci o předaném souboru.

Ve VB.NET je jistě také, ale někde "zamaskovaný". Určitě někde půjde něco zakliknout, aby byla metoda Main vidět.

Nicméně argumenty jsou k vytažení i v statické třídě Environment v metodě GetCommandLineArgs(), kde tuším druhým prvkem v poli je string název předávaného souboru.

dim args = Environment.GetCommandLineArgs()

Takže stačí si po spuštění aplikace vytáhnout tyto argumenty, ověřit zdali má pole alespoň dva prvky, druhý se pokusit parsovat na cestu k souboru a pokud to projde tak ho načíst.

MP

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Oběma díky moc. Cestu jsem si vytáhl takto

Cesta = args(1).ToString

a už mi to funguje bezvadně.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback