Wifi připojení   zodpovězená otázka

Offtopic

Dobrý den,

mám problém s wifi připojením.Používám wifi router Netgear.V prodejně router přednastavili.Uvedli, že stačí router připojit, zadat jméno a heslo a vše bude fungovat.Není tomu tak.Nevím kde je problém.Notebook mi zkrátka žádnou síť nenajde.Díky všem za radu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Zkuste jiné zařízení, jestli síť neuvidí. Pokude ne, připojte se k routeru kabelem. Nic jiného s tím asi neuděláte. I když ano, můžete to jít do prodejny omlátit někomu o hlavu - jenže to váš problém asi nevyřeší.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Vím sice, že píšete, že router je již přednastavený, ale přece jen, není na routeru wifi vypnutá? Já vždy když kupoval router, musel jsem v konfiguraci routeru wifi zapnout a nastavit si zabezpečení.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nebo je ještě možné, že se neshodují standardy wifi. Router například může podporovat pouze standard 802.11g a váš NB třeba jen 802.11b.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Připojit kabelem a nastavit pomocí webového rozhraní.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To jsem již dělal, přemýšlím jestli není něco s wifinou na notebooku.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1) Jaký máte operační systém a Service Pack?

2) Používáte službu Wireless Zero Configuration (Automatická konfigurace bezdrátové sítě) nebo software třetí strany dodávaný k bezdrátovému adaptéru (součást ovladačů)?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1) Windows XP SP3

2) K bezdrátovému adaptéru dodali akorát manuál a CD, které obsahovalo průvodce nastavení routeru přes internet.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ale já myslím bezdrátový adaptér na straně klienta, ne router.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Wireless Zero Configuration

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nemáte nastavenou WiFi síť na routeru jako "hidden"?Už jsem s tím u některých routerů setkal a je to nepěkná věc :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tady problém nebude, ale díky za radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tady problém nebude, ale díky za radu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Možná bych Vám doporučil uvést router do továrního nastavení a provést vlastnoruční wizard.Bůhví co Vám v prodejně nastavili..navíc tak budete mít přehled o tom,co přesně se nastaví.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Také bych to doporučil jako jednu z možností.

Když jsem naszavoval svůj router, tak poprvé se nic nedařilo a po restartu do továního nastavení jsem vše nastavil jako předtim a wifi se rozběhla.

Prodavači v krámu bych moc nevěřil :-)

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Tak už mi vše jde.Router jsem nastavil sám ručně jde to skvěle.Dokonce mě dostalo, že jsem dostal k notebooku špatné ovladače na wifi (dostal jsem na Intel wireless).Jenomže správný ovladač byl od Asusu.Opět jsem zjistil, že v oboru IT dělají i lidé co neví nic.Jinak všem děkuji za rady :) pomohli jste mi.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback