Program běžící v SQL databázi   zodpovězená otázka

SQL, Databáze

Dobrý den,

lze nějak pod SQL db spustit program který by například každou minutu přičetl v nějkáke buňce jedničku? (třeba nekonečný cyklus v php)

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Do Microsoft SQL Server databáze se dá vložit .NET assembly, jejíž metody mohou být volány v uložených procedurách. Tyto assembly mají jistá omezení a nevím, zda-li by v takovéto assembly šel použít některý z Timerů. Toto by mohl vědět T. Herceg.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Omezení nemají, klidně si Timer můžete použít, jen vám nikdo nezaručí, že se inicializuje po načtení databáze. Proto navrhuji použití SQL Jobs nebo extérní aplikace (viz můj další příspěvek).

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Přímo v databázi to nejde. Pokud tedy nepoužíváte tzv. SQL Jobs (doporučuji nastudovat). Jinak je nejlepší řešení spouštět v pravidelných intervalech aplikaci, která bude toto řešit. Používat na to CLR Assembly přidanou do databáze se mi nezdá jako dobré řešení - k tomu to není určené - tato assembly totiž neřeší odchytávání stavů jako inicializace databáze atp.

Ukázka SQL Jobs:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky,

potřeboval bych to rozjet na Ubuntu serveru.. Jak by se dala spouštět ta aplikace?

Vám se to možná bude zdát primitivní ale pro mě je to problém, který mi nedá spát :D

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

SQL Server na Ubuntu?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

MySQL

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak to by bylo dobré příště na začátku uvést. Toto fórum je o Microsoft SQL (MySQL nepoužívá Transact-SQL variantu SQL jazyka).

O MySQL vám já poradit nedokážu.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Velice se všem omlouvám.. moje chyba...

Přesto díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback