Překrývání formulářů v MDI formu   zodpovězená otázka

Komponenty, WinForms, Grafika

Zdravím,

chci se zeptat když mám na MDI formuláři dva normální jemu podřízené a ty formuláře se překrývají třeba z části a já kliknu do jednoho který je třeba vespod tak se mi automaticky hodí do popředí a překryje ten druhý a naopak. Dá se tomu nějak zabránit? Aby proste ten co je v popředí tam zůstal i když se klikne na ten vespod?

Předem díky Martin

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To je naprosto normální chování u všech oken a zabraňovat tomu je nežádoucí. Vyjímkou jsou top-level okna s příznakem "vždy navrchu".

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Jde mi o to ze v tom MDI formu mam dva podřízené s tím že jeden má být nahoře na celou šírku takže má Dock = top a druhý má být podním přiřazen k pravému okraji tedy Dock = right ale když střídavě klikám na ty formy tak se mi ten pravý posouvá nahoru a překrývá ten horní

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ukotvování oken jako je např. ve Visual Studiu Windows Forms nepodporuje. K tomu je nutné použít komponentu třetí strany, například zdarma dostupný DockPanel Suite:

http://sourceforge.net/projects/dockpane...

Takže pokoušet se o to se stadardními Windows Forms okny je nesmysl a nebude to fungovat tak jak by mělo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback