Pohyb po zaznamoch tabulky v databaze   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms, Databáze

Prosim Vas o radu, ako vyriesit zobrazovanie jednotlivych zaznamov v tabulke nie pomocou DataGridView ale pomocou TextBoxov.

Mam tabulku zo stlpcami Id, Meno, Priezvisko, Telefon. Jednotlive riadky-recordy tejto tabulky si chcem zobrazovat v TextBoxoch. Ako osetrit vytvorit buttony pre posuv po jednotlivych zaznamoch myslim tlacitka Prvy record, Predchadzajuci record, Dalsi record a Posledny record.

Vopred dakujem za pomoc.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro navázání dat na ovládací prvky slouží databinding, pro pohyb mezi záznamy, přidávání, odstraňování atd. slouží ovládací prvek System.Windows.Forms.BindingNavigator.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano,mate pravdu, ale myslel som to ze pouzijem obycajne Button-y a nepouzijem BindingNavigator.

Skusal som pouzit BindingNavigatora, ale nedari sa mi hybat s riadkami v tabulke. Neviem co robim zle?

    Private Sub Button10_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button10.Click
  
        'pripojenie k databázi
        conn1 = New SqlCeConnection("Data Source = C:\XXX\Test.sdf")
        conn1.Open()
        cmd1 = New SqlCeCommand("Select * FROM TABLE2 WHERE Id <= 38500", conn1)


        BindingNavigator1.BindingSource.DataSource = cmd1.ExecuteResultSet(ResultSetOptions.Updatable Or ResultSetOptions.Scrollable)
        DataGridView1.DataSource = BindingNavigator1.BindingSource.DataSource
          End Sub

Tak som si chcel pomoct vlastnym osetrenim pohybu, pomocou Buttonov.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zabudol som, ze ukazka kodu ktoru som vam zaslal mi fyzicky pracuje s tabulkov databazy (t.j. pohybuje sa po nej, pridava zaznamy, maze ich), ale DataGridView neakceptuje tento pohyb a stale zobrazuje ako currentrow.Index riadok prvy, aj ked v skutocnosti BindingNavigator zmenil riadok s ktor7m pracujem.

Dakujem

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Uz je to vyriesene.

Chyba bola v riadku kodu:

DataGridView1.DataSource = BindingNavigator1.BindingSource.DataSource

ktorý mal vyzerat takto:

DataGridView1.DataSource = BindingSource1

Dakujem za usmernenie.

Rado

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback