Chyba při stisknutí F5   zodpovězená otázka

VB.NET, ASP.NET WebForms, Visual Studio

Dobrý den,

dělám webovou aplikaci a když chci zobrazit stránku v prohlížeči pomocí klávesy F5 tak po chvíli mi vyskočí okno s chybovou hláškou "Unable to connect to the ASP.NET Development server " lze stisknout jen OK. prosím kdyby jste někdo věděl v čem je chyba aby mi odpověděl , předem děkkuji (mám nainstalovaný sql server 2008)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

ASP.net development server je interní Web server.Osobně jsem se s touto chybou nesetkal,takže netuším přesně co je příčinou,ale jako první bych asi zkontroloval zda se shodují porty Development serveru a stránky v prolížeči,tzn. číslo portu v adrese(http://localhost:xxxx) musí být stejné jako port spuštěného internal Web serveru.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

skusím to popsat ještě jednou a trochu podrobněji.

po stisknutí F5 se po chvíli objeví tato hláška "Unable to connect to the ASP.NET Development server " server se sice spustí ale pak musím kliknout vpravo dole na ikonku serveru a dát view in browser proto mi až di teď toto moc nevadilo ale teď bych potřeboval nakonfigurovat provideri přes tlačítko vpravo nahoře "asp.net konfiguration" , po kliknutí na něj se ukáže také zmíněná chyba a stránka na uoravování providerů se nezobrazí:(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkuste zagooglit,ale jak jsem již psal,tak bych viděl problém v portech,alespoň to zkontrolovat - tzn.porovnat čísla portů.Dále by mohl být problém s FW.Určitě problém neřeší to,že kliknete na ikonku v trayi a dáte "View in browser".Mimochodem,klávesa F5 slouží pro debug,takže pokud Vám jde jen o to,podívat se na stránku v prohlížeči tak dejte "Ctrl+Shift+W" a nebo klikněte pravýmn tlačítkem na stránku(ve VS) a dejte "view in browser".

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tak jsem nato přišel může zato firewall ale jelikož nevím jak povolit jen tu jednu věc tak jsem vypnul celý firewall to se mi moc nezamlouvá ale co se dá dělat ....

jinak děkuji za rady

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nevím jaký typ FW používate,ale napadají mne dvě možnosti řešení a to:

1.Nastavit ve VS napevno port,který bude Dev server používat a ten pak povolit na FW

2.Přidat vyjímku pro WebDev.WebServer.exe,tak aby nebyl kontrolován FW.

Být bez FW určitě není to "pravé ořechové" ;)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Podobný problém je i s antivirem NOD32.

Také lze dohledat na googlu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Já myslim,že skoro s každým FW bude problém,většina jich ale při prvním "použití" dané aplikace,portu,.. vyplivne okno s dotazem jestli povolit a nebo zakázat.Jak jsem psal v minulém vstupu,tak to půjde určitě dodatečně upravit.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

já mám NOD32 a je možný že jsem omylem něco zakázal ,ale moc se mi v tom nechce hrabat radší počkám až přijede bratr a on tak snad nějak nastaví :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback