chyba při ukládání databáze   otázka

VB.NET

Zdravím,

mám problém při ukládání dat do datbáze na SQL serveru.

Připojím se pomocí průvodce na SQL databázi, dám na form např. datagridview a v něm provedu změnu a přes bindingnavigator save item uložím a v řádku "Me.OsobniTableAdapter.Update(Me.DSpoznani.osobni)" mi to vypíše tuto chybu

"Metoda Update vyžaduje při předání kolekce DataRow se změněnými řádky platnou událost UpdateCommand." dříve mi to fungovalo, ale po havarii a přeinstalaci SQL serveru to nemohu rozběhnout.

předem díky za rady Geee

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pravdepodobne jste si smazal nebo zapomnel zadat UpdateCommand, ktery SQL prikazem urcuje jak se maji radky v databazi upravovat. Musi se to explicitne zvolit v pruvodci pripojeni do databaze.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Stale mi to nechodí. V průvodci nastavim akorát SQL, vyberu databázi a poté tabulky nic víc mi to ani neumožnuje krom zadání názvu Datasetu. Nemohlo by to být taky někde v SQL serveru, protože dříve mi to fungovalo a tyto problémy mám až po havarii PC s sql serverem a jeho přeinstalací. děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A jak se přihlašujete do databáze? Je možné že máte špatně nastavené práva v SQL Serveru pro zápis dat. Zkuste se stejným způsobem přihlásit do databáze přes SQL Server Management Studio a zkuste změnit příslušné řádky ručně. Pokud to půjde, tak máte někde chybu v programu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak jsem na to konečně přišel, problém byl v nastavení primárního klíče. Musel jsem ho nastavit v databázi na SQL serveru, z accesu se mi nepřenesl a pokud jsem ho zadal ve VB, tak to stále nechodilo.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback