rozdílné chování Panel.visible v TabControl   otázka

VB.NET

Dobrý den,

mám jeden poznatek z visual studia 2015 - VB.netu a chtěl bych si to upřesnit od vás chytrých hlav.

Ve VS2012 VB.NET jsem měl program, ten měl ve formuláři TabControl s x záložkami, a podle toho jak se na první něco zaškrtlo či vyplnilo se na dalších zviditelňovali panely s prvky (vlastnost panel.visible=true/false) na poslední záložce se prováděl jakýsi test a zpracování. Bylo tam prostě tlačítko a v jeho kódu bylo If panelXY.visible then něco .... A vše krásně fungovalo. Opravdu to fungovalo.

Teď jsem si zkusil nahrát VS2015 a program přestal provádět kontroly. Zjistil jsem, že vlastnost visible začala být závislá nejen na tom, co programově nastavím, ale i na tom, že je zrovna teď viditelná na obrazovce, tudíž jakmile překliknu na jinou záložky v TabControl, tak se na té co opouštím vše vnitřně nastaví na visible=false, tudíž pochopitelně ta podmínka if vždy skončí jako nepravda.

A můj dotaz zní, toto je nějaké nastavení VS a dá se to změnit do původního chování, nebo je to nějaká novinka? A popřípadě je někde napsáno co všechno se takto změnilo, abych věděl co mě čeká. Přeci jenom jsem na toto narazil náhodou a jelikož těch programů mám spousty, tak abych věděl co mám kontrolovat, aby mi něco neuniklo?

Děkuji

Přemek

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback