Nahrada MS SQL, poradte   otázka

VB.NET, SQL

Zdravim.

Potrebujem naprogramovat databazovy program s cca 100 tabulkami, pocet zaznamov v tabulkach v niektorych tabulkach je do 100 tis.

Pocet sucastne pristupujucich uzivatelov je cca 30 a databazovy server by mal byt umiestneny na internete(cloud?) Pre firmu to bude klucova aplikacia.

Program bude v vb.net ale cena MS SQL je velmi vysoka. Pokial spravne rozumiem cenovej politike Microsoftu tak bud sa sa zvoli verzia bez licenovania na uzivatela, cena je takto cca 6 tis. EUR alebo sa kupi samotny server cca 800 eur a za kazdeho uzivatela licencia cca 200 EUR. Priblizne. Alebo sa mylim? Existuje nejake lacnejsie riesenie ako sa dostat k MS SQL za rozumnejsiu cenu?

Ak nie potrebujem ho nahradit inym lacnejsim riesenim. Rad by som pouzil dataset alebo entity framework. Samozrejme spolahlivost a rychlost je vyzadovana.

Co mam zvolit?

Dakujem.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

V závislosti na složitosti dotazů by možná ještě stačil MSSQL Express, který je zadarmo.

Jinak s EntityFramework mám ještě dobré zkušenosti s PosgreSQL, na jednom projektu jsem dělal přechod z MSSQL a bylo to bez problémů. EF tam bez problémů zvládal přeložit i hodně složité LINQ dotazy. PosgreSQL nefunguje úplně stejně jako MSSQL, třeba identity column se tam dělá jinak, ale naučit se rozdíly netrvá nijak dlouho. Jediné, co mi na něm vadilo, byl pomalý COUNT, ale u 100k záznamů by to neměl být problém (my měli stránkování u tabulky s 3M záznamů a tam COUNT trval asi tři minuty, místo něj jsme pak používali nějaký přibližný počet, ten byl rychlejší).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

MSSQL Express ma obmedzenie na 10 GB databazu (to nie je problem) ale iba 1 GB Ram a to sa mi zda dost malo. Bojim sa ze to nebude dost rychle.

S MySQL nemate skusenosti?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ak je tá cena tak limitujúci faktor, asi by som šiel do PosgreeSQL. Na MS SQL sa teda nechytá, ale po 100k záznamov v cca 100 tabuľkách nie je žiadne množstvo. Paródie typu MySQL by som asi neriskoval, to už by som sa radšej snažil nájsť vhodný model licencovania MSSQL. Najmä ak je to teda pre tú firmu kľúčová aplikácia...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mozno by bolo dobre vyskusat DB2.

Jeho express varianta ma celkom zaujimave parametre.

http://db2express.com/cz/

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback