Absolutní a relativní cesty v .aspx   otázka

VB.NET, ASP.NET/IIS, HTTP/HTML

Dobrý den,

Mám prosbu ač se mi asi bude smát s triviálností tohodotazu nic méně, mám problém s otvíráním dokumentů pres <a href

mů kód je :

<a href="file:///Z:\dokument.docx">Link 1</a>

ale tento odkaz neudělá vůbec nic v .aspx, pokud jej dám do .html pak funguje bez problémů.

Pri použítí klasického odkazu mi vše funguje jak má:

<a href="/dokument.docx">Link 2</a>

Problém mám tedy jen v absolutních cestách.

Můžete mi prosím někdo poradi.

Moc Vám děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To bylo myšleno jako vtip, že někde používáte absolutní cesty, že?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jak by jste tedy resil Otvíraní např. Wordu tak aby po jeho ulozeni se ulozilo vse na sve misto a ne to tmp ?

Jeste podotknu to ze aplikace bezi na lokalni siti ktera ani nema pristup do internetu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Všechny soubory se dají otevřít relativní cestou, nehledě k tomu, že používání wordu k modifikaci souboru přes web je dosti nestandardní... Webovou aplikaci používám k ukládání dat do DB a když je třeba, můžu z těch dat vytvořit nějaký report, třeba do PDF

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobra tomu naprosto rozumim ale jak by jste tedy resil tento problem.

Zde jsem umistil nahled:

jedna se o aplikaci která pomáhá orientaci ve svích klientech. a pokud potrebuje clovek knemu priradit soubor ano muze byt relativní ale pro upravu mam soubor stahnout upravit a nahrat ? by nedelal nic jineho. Navic to neni moc privetive uzivatelsky

http://ekancelar.nicnemame.com/adresar.a...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Lze samozřejmě se soubory pracovat i na webu, ale absolutním cestám se vyhýbám, jako čert kříži. Způsobuje to jen problémy. Ideálně by měly ty soubory být uloženy na serveru v nějakém adresáři a podle uživatele je rozdělit do podardesářů... Vyhnete se tím problémům s neprůchodností sítě (vypnuté PC, odpojená jednotka apod...)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Co se tyce adresarove struktyry stim problem nemam vse mam na serveru kde bezi i IIS.

Datavoa slozka techto uzivateskych adresaru je primo v projektu s nastavenymi pravy pro dane uzivatele.

Ale jak jsem jiz psal problem nastava pokud bych klikl na relativni odkaz souboru pak se mi nabidne otevreni ci stazeni. To vteto aplikaci je nesmyslne to pak mohu vytvorit DB klietu a jejich udaju a rict a soubory si hledejte na disku ve slozkach. Neni uzivatesky prijatelne. A psat toto jako aplikaci nechci.

Z kouśel jsme i pouziti activeX prvku nicmene IE si stejnak dela co chce a nefunguje to moc pekne.

Mohu se Vas tedy zeptat zda mate nejaky navrh jak tento problem vyresit nebo mi poradite proc v aspx nechodi tyto odkazy ? lze to nekde nastavit?

Dekuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback