Nelze se připojit k MDF souboru ve Windows10   zodpovězená otázka

VB.NET, SQL, Databáze

Mám aplikaci, která používá MDF soubor. Ve windows7 běželo vše jak má , ale po přeinstalaci na windows10 se nedá k DB souboru připojit. Píše:

Při vytváření připojení k serveru SQL Server došlo k chybě související se sítí nebo s instancí. Server nebyl nalezen nebo nebyl přístupný. Ověřte, zda je název instance správný a zda je SQL Server nakofigurován, aby povoloval vzdálená připojení. (provider: SQL Network Interfaces, error: 52 - Nebyla nalezena instalace modulu Local Database Runtime. Ověřte, zda je produkt SQL Server Express řádně nainstalován a zda je povolena funkce Local Database Runtime.)

Connectionstring používám: Dim ConnectionString = "Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=" & Application.StartupPath + "\DB_zamestnanci.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=15"

Už si nevím rady. Zkoušel jsem doinstalovat vyšší verzi frameworku i různe databázové enginy , ale nic nepomohlo. Prosím o radu. Děkuji.

J.Šimara

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Je nainštalovaný MS SQL Express LocalDb verzia MS SQL?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Po nainstalování SQLExpress LocalDB vše funguje jak má. Díky moc.

Přikládám odkaz na instalačku: https://stackoverflow.com/questions/2332...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den. Mám opět podobný problém. Vytvořil jsem aplikaci na svém PC pro zakazníka, ale na jedo PC nejde otevřít DB z důvodu:

Cannot open database "C:\USERS\MADDEOCZ\DESKTOP\SVJ Soft\SVJ.MDF" requested by the login. The login failed.

Login failed for user 'LAPTOP-OACJO\MaddeoCZ'

Žádné heslo jsem nezadával, ani netuším co změnit. Verze sqlexpress je stejná. Cesta k mdf souboru je taky stejná.

Connection string: Data Source=(localdb)\localdb;AttachDbFilename=" & Application.StartupPath & "\SVJ.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=10

Děkuji za pomoc.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback