Vytvoření konfiguračního souboru (cfg) VB.NET   otázka

VB.NET, WinForms

Zdravím,

jsem tu nový, tak se mnou prosím mějte trpělivost. Žádám jen o řešení pár banalit, se kterými si ale nejsem sám schopen poradit. Jako první bych rád požádal o pomoc při vytváření a úpravách konfiguračního soubori. Jde o konfiguraci k jednomu programu, kterou chci pomocí tlačítek, přepínačů (radio) a zaškrtávátek zapisovat do cfg souboru. Viděl jsem sice několik příkladů pro zápis konfigurace, ale nepřišli mi vhodné.

Co bych rád: Mám konfigurační soubor, který je potřeba ponechat v původním formátování, tedy

[Configuration]
Hostname = localhost
ScreenWidth = 1600
ScreenHeight = 1200
Language = engl
SoundVolume = 70
MusicVolume = 40

a tak dále, přičemž například rozlišení bych rád volil pomocí roletového menu, hlasitost pomocí posuvníku. Pokud by nějaká položka chyběla, byla by doplněna a dále by se měnila jen její hodnota za "=". Za rovnítkem i před hodnotou musí být bezpodmínečně mezera.

Pokud by se byl někdo ochotný na to podívat, byl bych opravdu rád.

PS: nejsem si jistý, jestli je WinForms ten správný tag, ale snad mně za to hned neukřižujete :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

INI files will never die:

https://www.developer.com/net/csharp/art...

Možná jen použít na sestavení StringBuilder a soubor přepsat. Nebo načíst řádky pomocí File.ReadLines a text rozpitvat, případně zkusit do toho zapojit LINQ.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback