Připojení k TCP ve VB.NET.   otázka

VB.NET, WinForms

A opět jsem tu, abych obtěžoval těch pár českých vývojářů, kteří na mé dotazy možná odpoví ;-)

Tentokrát mne zajímá, jak vytvořit jakýsi naslouchač. Mám serverovou aplikaci a k ní klientskou. Ani jednu nemohu rozebrat, abych zjistil, jak přesně vlastně pracuje. Jde mi ale pouze o dva úkony opakované pomocí timeru. Uvedu tedy příklad:

Na IP adresu kupříkladu 127.0.0.1 hodlám odesílat každých patnáct vteřin řetězec složený s osmi znaků FF (hex)

Zároveň z té samé adresy očekávám odpověď, která je též v hexadecimálním tvaru a která má též osm bajtů. Tuto hodnotu ale potřebuji převést na dvě hodnoty po čtyřech bajtech, z nichž obě budou v klasickém kódování ASCII.

Abych ukojil vaši zvědavost (jistě jste zvědaví, proč chci zrovna toto), jedná se o příjem dvou hodnot, z nichž jedna reprezentuje aktuální počet lidí na serveru a druhá počet vteřin od posledního spuštění.

Pokud by byl někdo ještě tak hodný a přidal k tomu převod ze vteřin na další hodnoty (minuty, hodiny, dny), rozhodně se nebudu zlobit ;-)

Děkuji předem za jakýkoliv použitelný příklad.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback