Dělení třídy pomocí partial Class   zodpovězená otázka

VB.NET, Architektura, WinForms

Zdravím, jen se chci ujistit že nedělám žádnou botu. Mám winForm aplikaci a jak se rozšiřuje, stává se kód hlavního formuláře nepřehledným (řekl bych že totéž se řešilo zde http://www.vbnet.cz/ForumThread.aspx?id=... )

Na internetu jsem našel, že je možné kód rozdělit pomocí Partial Class, takže např.:

Partial Class frmAplikace
'tento kód bude umístění ve .vb souboru kde budou pouze Eventy 
'hlavního formuláře
End Class

Partial Class frmAplikace
'tento kód bude umístění ve .vb souboru kde budou pouze Metody
End Class

Partial Class frmAplikace
'tento kód bude umístění ve .vb souboru kde budou pouze metody
'ke konkrétnímu úkolu
End Class

atd. Dřív než takto začnu upravovat kód, chtěl bych si jen nechat poradit od zkušenějších zda to je OK a nezadělávám si na nějáký problém. Vím že ve výše zmíněném příspěvku jsou i jiné návrhy jak to řešit, ale to je už moc velký zásah do aplikace který si nemohu z časových důvodů dovolit.

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tohle bych rozhodně neřešil pomocí Partial Class (i když to jde), Partial Class je primárně určen pro oddělení vlastního kódu a kódu vytvořeného Visual Studiem. Pro tento účel bych použil #Region...#End Region. Mimochodem pojmenovávat třídy pomocí camel casingu je prasárna.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky za reakci. Konvenci v názevch upravím, zrovna se tím prokousávám.

Ohledně toho Partial Class, je tedy lepší mít všechen kód v jednom souboru (i když ho je poměrně dost) a rozdělit ho pouze pomocí Regionu? Domníval jsem se že co se týká funkčnosti, funguje Partial Class podobně, jen s tím rozdílem, že v podstatě každý "Region" má svůj soubor.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pro mě je nejlepší co třída, to jeden soubor. Partial nepoužívám vůbec z výše uvedeného důvodu. Rozhazování do mrtě souborů je podle mě hovadina která věc akorát znepřehledňuje, například v situaci kdy je vhodné nějakou třídu (v mém případě jeden soubor) použít v jiném projektu.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky za vysvětlení, pořeším to tedy přes #Region.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback