Dřívější verze systému   otázka

Offtopic, Hardware

Dobrý den,

Ve firmě používáme několik servisních NB, u kterých se potřeba komunikace přes RS232. Nové NB, které se v poslední době koupily mají instalovány Visty a 7čky (bussines). Na nich se nejde k některým zařízením připojit, skončí to modrou obrazovkou a výpisem paměti.

NB mají možnost downgradu a tak jsem se rozhodl disky rozdělit a nainstalovat na jeden oddíl XP a na další oddíl systém novější.

Funguje to jak má z nového systému si ve spuštění a zotavení systému nastavím jak dlouho má běžet nabídka výběru systému a který je defaultní. Ale původní systém, v těchto případech Windows XP, je po nainstalování novějšího systému přejmenován na "Předchozí verze systému windows".

Věděl by někdo jak to přivést k dokonalosti a toto označení nahradit za "Windows XP"

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Toto není dobré řešení pokud jsou notebooky dostatečně výkonné. V systému Windows 7 existuje k tomu určený režim kompatibility s Windows XP (založen na nejnovějším Virtual PC) a do Windows Vista je možné zdarma nainstalovat Microsoft Virtual PC a Windows XP virtualizovat.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

To ano režimy kompatibility jsem zkoušel a zde padaly windows do modré obrazovky. Proto jsem zvolil toto řešení, které sice vyžaduje restart systému, ale funguje bez problémů.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Které Windows, ty hostitelské, nebo ty virtualizované?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Ty virtualizované spadnou do blue screenu stejně jako hostitelské, s jiným výpisem paměti.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback