Automaticky trigger   zodpovězená otázka

SQL

Je mozne v Mssql nastavit neco jako trigger ktery se odpali kazdou sekundu bez jakykoli akce ?

Potrebuji v databazi posouvat datumy, kdyz skonci datum jedneho zaznamu tak at do nasledujiciho zapise novy datum.

Pripadne to stejny pro webform aplikaci. Nenasel jsem zadnou moznost jak delat *automaticke skripty* i kdyz stranka neni prave aktivni

Dekuji za jakykoli napad

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano dá, nepoužijete trigger (je to trigger právě proto, že ho spouští nějáká akce), ale použijete Job (myslím že ten je až v placené verzi MS SQL serveru). Vytvoříte Job, dáte mu seznam procedur které se mají spustit a nastavíte kdy se mají spouštět, popř. v jaké četnosti (možnosti konfigurace jsou poměrně velké).

Toť technická stránka.

Ale co se týká koncepce, moc se mi to nezdá. Sice jsem moc nepochopil čeho přesně potřebujete docílit, ale spouštět nějákou proceduru každou sekundu mi příjde jako hloupost. Jednak tím dost zatížíte server a jednak pokud se tím snažíte předejít nějákému konfliktu v záznamech, zaděláváte si tímto řešením na problém (co když se během té jedné sekundy vloží víc záznamů než jeden)?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback