String to Integer   zodpovězená otázka

VB.NET, Komponenty, .NET

Nazdar mam taky problem - robim terminal pre vzdialenu plochu a pri testovani som narazil na problem , ze po zadani casovania za kolko sekund sa ma obnovovat screen do richtextbox sa zmeni hodnota v My.Settings , ale polozka je nastavena na Integer a nezobere prikaz

My.Settings.Refresh_After = Richtextbox14.Text

A nasledne napise chybu e sa neda previest String do Integeru .. chyba je to mala , ale problem je ze neviem ako nastavit richtextbox aby primal iba cislice :\ .... vedel by som to logicky bez problemov spravit , ale kod by bol zbytocne dlhy a musi byt na to aj rozumna cesta.

Dakujem za odpoved.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vyriesil som to pomocou IsNumeric ... Ale da sa to zisti aj v realnom case ? myslim tim s pouzitim Event TextBox_TextChanged , ze by presla podmienka If a ak vyhovuje tak by povolila zapisaniu toho cisla , ale problem je ze ako zistim to cislo , ktore sa zadava a potom ho skontrolujem cez IsNumeric a nasledne pridam ? Resenie by bolo ho najprv nehad zapisat a ak nevyhovuje tak ho odrezat , ale je aj niaka ina cesta ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano mělo by to jít tak jak říkáte, jenže to není uplně čisté. Uživatel nejdřív něco zapíše do textboxu a pokud to není číslo, tak vy mu to zase pod rukama smažete nebo na něj vyhodíte hlášku, že požadujete číslo. Čístší bude použití MaskedTextBoxu. Tam si nastavíte masku tak, že uživatel nebude moct zadat nic jiného než číslo. Nebo pokud chcete předem povolit jen určité rozmezí celých čísel, můžete použít NumericUpDown (ale to samé můžete nastavit i v masce toho MaskedTextBoxu)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Dakujem za odpoved , ano prave som si spomenul na ten maskedtextbox dakujem lebo viac krat som na neho zaostril ocami ked som ho uvidel v toolboxe , ale niako sa mi nechcelo to testovat co je to =D a funguje to perfektne :) .

Dakujem za vyriesenie problemu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback