Tabulky z webu do Excelu   zodpovězená otázka

Offtopic

Zdravím!

poradí mi prosím někdo, jak mohu přes clipboard dostat nějaká tabulková data z webové stránky do Excelovského listu aniž by se Excel nesnažil dělat chytrého a data mi formátoval?

I když mám buňky v cílové oblasti naformátované jako text, tak v případě, že v buňce zdrojové html tabulky je např. text 2.30, Excel automaticky převede tento text na nějaký datumový formát, v tomto případě na 1.2.1930. Obdobně třeba z textu 12:10 udělá čas 12:10:00.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Myslím si, že by Vám mohlo pomôcť nastaviť formát buniek na text a vložiť kopirované ako text.

Cells.Select
    Selection.NumberFormat = "@"
    Range("B7").Select
    ActiveSheet.PasteSpecial Format:="Text", Link:=False, DisplayAsIcon:= False

No a potom Data - Text do sloupcu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkoušel jsem asi ekvivalent Vašeho návrhu přímo z menu - Vložit Jinak - jako Text a pak se zase ztratí z HTML ta informace o sloupcích a všechno se narve do jednoho sloupce.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Áno, preto ak existuje medzi stĺpcami nejaký oddeľovač(medzera, znak, pevná šírka... ) je potrebné cez "Data - Text do sloupcu" (v 2007 je to trošku inak) rozdeliť jeden stĺpec do viacerých.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Bohužel, toto mi nefunguje, protože vložená data nemají žádný oddělovač ani pevnou šířku sloupců. Mezeru nelze použít, protože některé texty ve sloupcích obsahují mezery, které nejsou oddělovače.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mohli by ste, prosim, dať adresu na nejakú podobnú tabuľku?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Například zde:

http://volejbal.idnes.cz/extraliga-volej...

Pokud to vložím přímo, tak se šestý sloupec (skóre setů) zformátuje jako nějaké podivné datum. Pokud použiji Váš návod, nejsem schopen data do sloupců rozdělit, protože některé názvy v druhém sloupci mají v sobě také mezery.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No, nedarí sa ani mne. Skúste toto, možno na dačo prídete.

http://office.microsoft.com/en-us/perfor...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jen tak jsem zkusil v exelu (verze 2000) otevřít přímo ten odkaz a světe div se, zformátovalo to zcela v pořádku. Pak tedy jen odmazat zbytečný balast a tabulka je na světě (tedy tom excelovském).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkouším tento postup v Excelu 2003 a sloupec "Sety" v té jedenáctiřádkové tabulce se pro prvních šest klubů zformátuje jako datum (resp. jako vlastní formát [h]:mm:ss), zbylých pět je správně text resp. obecný formát

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Našel jsem tenhle postup:

1. Vytvořit prázdný textový dokument

2. Tabulku z webu nakopírovat do tohoto texťáku

3. V excelu vybrat sloupec, kde se objevují chybné formáty a buňky v tomto sloupci naformátovat jako text.

4. Zkopírovat tabulku z textového souboru a vložit.

Vyzkoušel jsem v Excelu 2002. Postup je to trochu krkolomný, ale snad to pomůže.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dík.

Zkoušel jsem v Excelu 2003 a skutečně si buňky zachovají textový formát, akorát se některé řádky (v mém případě první a poslední) z neznámých důvodů vloží celé do prvního sloupce, ostatní řádky jsou v pořádku rozloženy do sloupců...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pokud používáte Mozillu Firefox, tak pro tento prohlížeč existuje rozšíření Table2Clipboard, které umožní v tabulce vybrat do clipboardu např. jen sloupec nebo řádek z tabulky. Ale jestli to pomůže ....

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback