Jak uložit RTF do Accessu   zodpovězená otázka

SQL, Databáze

Zdravím,

mám dotaz používám v projektu Access databázi a potřeboval bych do pole MEMO ukládat formátovaný text z RichTextBoxu. Do databáze se připojuji přes ADO a nevím jak postavit SQL příkaz pro vložení do tabulky neboť ve formátovaném textu se vyskytují znaky např. ' který mi rozhoděj příkaz. Není ve VB.NET něco jako v PHP funkce AddSlashes (nebo tak nějak) která před nebezpečné znaky přidá něco aby to bylo bezpečné?

Pro uložení pouzívám tento příkaz

rs.open ("INSERT INTO zaznamy (zprava) VALUES ('" & RTB.Rtf & "')", db, [píšu to teď z hlavy a nevím jak to tady přesně je ale používám STATIC])

a bohužel tento zápis mi vyhodí chybu na špatný příkaz kvůli tomu '

Jak se taková věc dá ošetřit? Vůbec celkově zároveň si ten text ukládám i jako neformátovaný a tam může nastat stejná situace. Jak se toto řeší???

Děkuji za rady

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Použijte parametry, toto je hrůza. Pokud používáte Access databázi, je to vlastnost Parameters objektu OleDbCommand - kolekce všech parametrů, které chcete předat do SQL dotazu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zkusím tedy vyhledat nějaké příklady k OleDbCommand dnes to již nestihnu ale zatím děkuji za nasměrování

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback