metafile v richtextboxu a pagescale   otázka

Optimalizace, WinForms, Tisk

Dobrý den,

ve Formu mám umístěný RichTextBox. Pomocí graphics vytvářím metafile, který nakonec do RichTextBoxu přenesu pomocí lipboardu.

Z RichtextBoxu potom pomocí generování náhledu tiskám.

Mám rozlišení 1920 x 1200. Vše se zdá funguje správně, ale když aplikaci spustím na jiném počítači (1024 x 600), tak se metafile (původně vytvořený velikostí tak akorát na stránku A4 a funguje to na vyšším rozlišení) do náhledu navejde. Pomůže úprava pomocí graphic.PageScale = 0,85 (experimentálně jsem tuto hodnotu vyzkoušel že to tak zhruba odpovídá). Chtěl bych to ale zautomatizovat (abych nemusel ručně pořád měřítko přepínat nehledě na to, že co když aplikaci spustím na dalším rozlišení??), ale nemůžu přijít na to, na čem je měřítko závislé, resp z čeho ho odvodit. Porovnáváním různých parametrů na obou počítačích jsem dostával zatím shodné hodnoty. Units pro metafile mám nastaveny MetaFileFrameUnit.Document.

Napadne někoho něco? Předem díky, Venca M.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback