Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě   připomínka

Offtopic

Musím se s váma podělit cennou o jednu zkušenost i když se netýká přímo programování:)

Včera jsem potřeboval na jednom PC v práci zazálohovat na DVD nějaké věci. Nevěděl jsem jestli je PC vybaveno DVD vypalovačkou nebo jen čtečkou, tak jsem vlezl do správce hardware, našel si typové označení mechaniky (ve správci byl jen typ, nebylo zde označení zda se jedná o vypalovačku nebo čtečku tak jak to mám třeba doma) a začal googlit. Vzhledem k tomu že se jedná o nějakou sestavu od HP kterou naše firma nakoupila ve velkém, hledání šlo docela ztuha (použitá mechanika není zřejmě uplně standartní a sestava jako taková je zřejmě taky sestavovaná na zakázku a není ve standartní nabídce HP). Zrovna jsem se asi po 20 minutách hledání dobral úspěšného výsledku, když v tom ke mě přišel kolega s dotazem, cože to pořád hledám. Řekl jsem mu o svém problému a on udělal věc která mě ani ve snu nenapadla. Ohnul se pod stůl a podíval se co je na mechanice napsané:) Takže to co jsem zjišťoval 20 minut, on zjistil za několik sekund.

Plyne z toho tedy, že když se spojí přirozené programátorské zaujetí řešit složité problém jedinou osvědčenou a nedotknutelnou cestou-googlem s podvědomou leností, produktivita práce dostává na frak:)

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Proboha... Jednak je to napsáno v Průzkumníkovi u písmene jednotky (například Jednotka DVD RW (E:)) a jednak když je to vypalovačka tak je tam nabídka Vypálit na disk...

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Tady to právě napsaný nebylo, ta jednotka se hlásila něják divně. Bylo tam typový označení jednotky. A standartně tam nabídka na vypálení taky není, protože to je zakázany doménovou politikou.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

vtip dňa :D supr ;)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback