Firebird a "providering"   otázka

SQL

Potřeboval bych jen jednu informaci pokud mi vyhovíte někdo.

Dělám web aplikace asp.net pod visual studiem, která komunikuje s MS SQL a jazykem je C#.

Nyni chci v práci rychle najít řešení (pro rychlou ukázku) webové aplikace vyvíjenou pouze pod BDS 2006 a komunikující s FireBirdem a jazykem je C#. Vše mi přišlo jednoduché pod borlandem do té doby, dokud jsem vytvořenou tabulku a databázi ve FireBirdu programem FlameRobin nenačetl ve formuláři do DataGridu, který komunikoval s FireBirdem přes Borlan Data Provider (bdbConnection, bdpDataAdapter, bdpDataSet) a hlásil do nekonečna "Ambiguous field name between table RDB RELATION_CONSTRAINTS and table RDB$RELATIONS RDB$RELATION_NAME" při generování commandu (select, ...)a přijde mi to jednoduché (ručně zapsaný "select * from tbl1" nezabral).

Po té jsem našel doporučení stáhnout firebird providery.

Můj dotaz je, lze opensource net providerem firebirdclient navrhnout příjem dat v designeru nebo se musí pouze programovat v C#? Jak mam providera dostat do ToolPalette. Nechce se mi věřit, že přes standardního Borlan Data Providera nelze napojit datagrid s databázi a zobrazit data, když bdpDataAdapter vidí tapbulky a sloupce firebird databáze.

Nasměroval byste mě prosím?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To je hodně specifický problém. Kdybych problém řešil já, obrátil bych se na podporu (fóra, reportované bugy, samply) dodavatele datového rozšíření.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback