Struktura, pole, kolekce...   zodpovězená otázka

VB.NET

Dobrý den, mám takový problém. Chci si udělat vlastní html editor a potřebuji nějakým způsobem si zaznamenat informace o tazích (jeden tag). Dosud jsem programoval jen ve VB 6 a teď když se snažím přecházet na .NET tak je to pro mě velmi obtížné.

Mám zatím vymyšleno toto

  Structure html_tag
    Dim nazev As String
    Dim parametry As Collection
    Dim dualni As Boolean
    Dim obsah As String
  End Structure

  Dim zas As html_tag
  Dim kon As New Collection

  ' priklad PridejTag("body", true, "nejaky obsah", "width,height")
  Function PridejTag(ByVal nazev As String, ByVal dualni As Boolean, Optional ByVal obsah As String = "", Optional ByVal parametry As String = "") As Boolean
    Dim P As Integer
    Dim text() As String


    zas.nazev = nazev
    zas.dualni = dualni
    zas.obsah = obsah
    zas.parametry = New Collection

    text = Split(parametry, ",")

    For P = 0 To text.Length - 1
      zas.parametry.Add(text(P))
    Next P

    kon.Add(zas, zas.nazev)

    Return True
  End Function

Bohužel mi to vůbec nefunguje. Nejlepší by bylo mít asi structuru a jedno pole, ve kterém bych mohl hledat pomocí jména toho tagu. Když totiž vládám informaci o nějakém tagu tak chci aby se mi tam některý neuložil dvakrát. Ty parametry bych chtěl mít také buď v poli nebo nějaké kolekci aby co element to jeden parametr. Důležité také je abych v tom poli mohl vyhledávat co nejrychleji, uvažoval jsem o tom, že jde udělat jedno pole a to procházet a zjištovat if pole.nazev = "neco" then nalezen = true ale to je zbytečně pomalé a zdlouhavé. Nemá někdo prosím nějaký nápad ?? Děkuji

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

ve Visual Basic .NET je možné používat silně typované seznamy:

Dim kon As New System.Collections.Generic.List(Of html_tag)

Ale pro to co potřebujete vy. bych spíše použil knihovnu HtmlAgilityPack: http://www.codeplex.com/Wiki/View.aspx?P...

Můžete s ní html strukturálně upravovat, načítat a ukládat. Máte tam už všechno připravené.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jojo děkuju moc.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback