Scintilla - pád na jiných počítačích   otázka

VB.NET, Komponenty

Dobrý den,

programuji již aplikaci nějakou tu dobu a rozhodl sem se otestovat aplikaci na jiné mašině. V aplikaci používám komponentu Scintilla. K napsaní aplikace používám Visual Basic 2008 EE a Windows XP Home Edition. Zkrátka aplikace funguje nastroji na kterém je vyvíjena.Když aplikaci pustím na jiném stroji, tak po naběhnutí splashe spadne (když komponentu odstaraním z projektu nepadá -> dělá to scintilla) Tuto komponentu jsem zkusil nakopírovat i do Windows\System32 (jinak je samozřejmě u projektu ve složce Release) a stále padá.Otázka tedy zní: Mohl by mi někdo poradit co dělat ? Co by danou chybu mohlo způsobovat ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

JAKOU chybu? Bez podrobností vyjímky nikdo nemůže poradit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Zapnul jsem zdrojové kódy na jiném počítači ve visual basicu...... Buid proběhl bez problému, ale poté co se spoustěla aplikace padl splash s touto chybou:

Při vytváření formuláře došlo k chybě. Podrobnosti viz Exception.InnerException. Chyba: The Scintilla library could not be found. Please place the library in a searchable path such as the application or 'C:\WINDOWS\system32' directory.

Komponentu mam v referencích, komponenta je dokonce nakopírována v System32 a stále padá. Pokusil jsem se komponentu i registrovat pomocí příkazu "regsvr32.exe ScintillaNet.dll". Po tomto příkazu jsem byl odměněn tímto: ScintillaNet.dll byl načten, ale nebyl nalezen vstupní bod DllRegisterServer. Tento soubor nelze zaregistrovat.

Nevíte teda někdo co s tím........

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nosíte tú komponentu vždy s .exe súborom v takej istej zložke ?

Myslím že cesta "Windows\System32" asi nepomôže vždy lebo .exe si volá .dll z predom definovanej cesty v projekte a väčšinou to býva rovnaká zložka v ktorej je .exe ,lebo kopírovať ju do System32 je problematické u PC s UAC.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Scintilla.NET je wrapper pro nativní komponentu Scintilla a tento wrapper má v definicích P/Invoke napevno nastavenou cestu do složky system32.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Hoďte sem kdyžtak tu chybovou hlášku která se zobrazí při pádu aplikace, z toho budeme moudřejší.

Jinak pokud používáte komponentu třetí strany tak ji musíte distribuovat spolu s aplikací. Někdy stačí aby příslušné knihovny byly ve složce s aplikací, ale v tomto případě bude zřejmě potřeba příslušné knihovny na cílovém počítači zaregistrovat.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Samozřejmě sem chybovou hlášku, ale až budu doma :(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jak říkal pan Linhart, musíte mít stažený ScintillaNet wrapper a potom ve složce system32 tu nativní knihovnu Scintilly.

nahlásit spamnahlásit spam 0 / 2 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback