datagridview - editace více buňek   zodpovězená otázka

VB.NET, WinForms

Přeji hezkého dne příznivcům VB. Nemohu přijít na možnost editace buňek v datagritu. Mám tabulku kde první slopec jsou jména a další slopce jsou dny v měsíci. Mám možnost vybrat více buněk, pak zadat hodnotu a po stisku Enter by se hodnota zapsala do všech buněk (něco jako v Excelu při stisku CTRL+ENTER). Přecházím z VB6 na NET a docela dost tápu.

Děkuji za nakopnutí.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den,

nemám moc času odpověděť, tak vás zkusím jen nasměrovat.

Musíte to udělat kódem. Konkrétně se bude hodit DataGridView.SelectedCells, která obsahuje všechny vybrané buňky. Tím pádem je můžete projít a každou nastavit ručně jak potřebujete. Trošku si s tím pohrajte a jsem si jistý, že se povede co potřebujete.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Děkuji mám to:

    Private Sub DataGridView1_CellEndEdit(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewCellEventArgs) Handles DataGridView1.CellEndEdit
        Dim insertedText As String = DataGridView1.Rows(e.RowIndex).Cells(e.ColumnIndex).Value.ToString()
        For Each c As DataGridViewCell In DataGridView1.SelectedCells
            If c.ColumnIndex > 2 Then
                c.Value = insertedText
            End If
        Next
    End Sub
nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Není zač. Já děkuji za zaslání kódu zpět.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback