VWD 2005 SQL server 2005 x VWD 2010 sql server 2008   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

dobrý den,

chtěl jsem se zeptat zda je možné na jednom počítači provozovat zároveň VWD2005+SQL server 2005 a VWD2010+SQL server 2008 vše v express edicích ? Momentálně mám nainstalován VWD2005 a SQL server 2005 plus samozřejmě framework 2.0. Chtěl bych začít využívat nové funkcionality obsažené ve verzi 2010 případně 2008. Je to vůbec možné, provozovat 2 různé verze na jednom stroji, pokud ano, jaký zvolit postup instalace ? A pokud potom otevřu aplikaci vyvinutou ve verzi 2005 ve verzi vyšší, proběhne korektní konverze nebo je nutno potom v aplikaci ještě něco měnit/upravit ? Děkuji za odpověď.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Dobrý dem, ano v tom není problém. Já mám na počítači velké Visual Studio 2008 i 2010 a SQL server Express 2000 a 2008 (VS 2010 si totiž s SQL serverem 2000 nepovídá).

Jaký je korektní způsob instalace nevím, já měl nejdřív samozřejmě nainstalované starší verze a pak jsem na to plácnul novější, takže pokud se budete držet tohoto postupu, mělo by to fungovat.

Jen pozor, pokud používáte SQL server Management studio, tak si taky budete muset nainstalovat nové aby jste se připojil k tomu SQL 2008.

Co se týká projektů tak v tom není problém. Projekty vytvořené ve VS 2008 se vám budou otevírat ve 2008 a projekty vytvořené v 2010 se budou otevírat ve VS 2010... Pokud otevřete projekt napsaný ve VS 2008 v novém VS, spustí se convertor a převede se do 2010 čehož využívám já (staré VS mám nainstalované jen kdyby se něco nepovedlo - což se mi ještě nestalo - a taky kvůli vyvýjení blbůstek pro windows mobile). Ale pozor, konverze na novou verzi je nevratný krok, takže doporučuju zálohovat projekty ještě před jejich převedením. Po převodu to už ve starém VS neotevřete.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

ok, děkuji za odpověď

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

A k tomu otváraniu, od inštalácie VS 2010 mi niektoré typy súborov otvára výhradne vo VS 2010 a ukáže konvertor, niektoré v starom.

Ak ale nechcem projekty konvertovať na 2010 verziu, dá sa nejako nastaviť, aby si to pred otvorením pozrelo verziu súboru ? Alebo ak odinštalujem VS 2010, ako obnoviť väzby typov projektov na VS 2008 ?

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Pokud máte nainstalováno Visual Studio 2008 i 2010, potom projekty starší než z verze 2008 (2005, 2003, 2002) se budou otevírat ve verzi 2010. Projekty pro verzi 2008 se samozřejmě otevřou ve 2008. Pokud projekt nezkonvertujete, nebudete na něm moct ve verzi 2010 pracovat.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tak to nevím v čem je problém, mně to funguje bez problémů tak jak má. To co mám udělané ve 2008 to se otevírá ve 2008 a co mám ve 2010 to se otevře ve 2010. Pokud chci něco převést do 2010 otevřu VS 2010 tam dám otevřít projekt který chci převést a vyskočí na mě průvodce pomocí kterého proběhne konverze. A od tohoto okamžiku se tento projekt bude automaticky otevírat ve VS 2010. Pokud by jste ale VS 2010 odinstaloval, tak ve starší verzi Visual Studia to už neotevřete (nebo alespoň ne nějakou standartní cestou).

Já mám ale velké Visual Studio, je možné že v express verzi to může fungovat trošku jinak.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback