Pripojenie databázy   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms, Databáze

Dobrý deň, postupoval som s vytváraním databáz podla článkou na tomto webe ,ale ked som nahral projekt na stránku cez hosting : amchosting.cz ,tak nefunguje prístup do databázy :(

Na stránke je návod :

Nastavení Microsoft SQL serveru

Pro připojení k SQL serveru použijte adresu mssql.amccomp.cz\instance (standardně web pro komerční projekty, nebo student pro free hosting). Umístění Vaší databáze zjistíte v přehledu služeb. Pro autentizaci je třeba použít sa autentizace. SQL server je dostupný přes stejnou adresu i z internetu. V případě spojení z internetu doporučujeme použít šifrované spojení. Pro vývoj a administraci databáze doporučujeme použít SQL Managemet Studio 2008 SP1.

Příklad connection stringu pro instanci web:

Data Source=mssql.amccomp.cz\web;Initial Catalog=vase_databaze;User=db_uzivatel;Password=db_heslo

Příklad connection stringu pro šifrované připojení na instanci student:

Data Source=mssql.amccomp.cz\student;Initial Catalog=vase_databaze;User=db_uzivatel;Password=db_heslo;Encrypt=True;TrustServerCertificate=True

.. Ked testujem web na svojom pc mám connectionstring vo web.config takýto :

<connectionStrings>

<add name="ApplicationServices" connectionString="data source=.\SQLEXPRESS;Integrated Security=SSPI;AttachDBFilename=|DataDirectory|\aspnetdb.mdf;User Instance=true" providerName="System.Data.SqlClient"/>

<add name="MyConnectionString" connectionString="Data Source=mssql.amccomp.cz\api;AttachDbFilename=|DataDirectory|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True" providerName="System.Data.SqlClient"/>

</connectionStrings>

ale nejde mi to niako upraviť podla toho čo píšu na amchosting aby mi to fungovalo :( viete mi prosím ukázať ako by to malo vyzerať prosím ? A nič som nenastavoval čo sa týka User a Password takže to tam v tom connectionstringu asi ani nemusí byť.

Dakujem

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dobrý den, jak by měl vypadat connectionString se můžete podívat zde: http://www.connectionstrings.com/

Nevím jak to má konkrétně tento hosting dělaný, ale tipuju že budete muset vytvořit nějakého usera přes kterého se bude Vaše aplikace připojovat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ten konkrétny hosting má na webe takýto návod :

Nastavení Microsoft SQL serveru
Pro připojení k SQL serveru použijte adresu mssql.amccomp.cz\instance (standardně web pro komerční projekty, nebo student pro free hosting). Umístění Vaší databáze zjistíte v přehledu služeb. Pro autentizaci je třeba použít sa autentizace. SQL server je dostupný přes stejnou adresu i z internetu. V případě spojení z internetu doporučujeme použít šifrované spojení. Pro vývoj a administraci databáze doporučujeme použít SQL Managemet Studio 2008 SP1.

Příklad connection stringu pro instanci web:
Data Source=mssql.amccomp.cz\web;Initial Catalog=vase_databaze;User=db_uzivatel;Password=db_heslo

Příklad connection stringu pro šifrované připojení na instanci student:
Data Source=mssql.amccomp.cz\student;Initial Catalog=vase_databaze;User=db_uzivatel;Password=db_heslo;Encrypt=True;TrustServerCertificate=True

Data Source=mssql.amccomp.cz\web 'nemám šajnu čo mu mám napísať. moj web je na adrese api.mapnet.cz. V manuály je že "Příklad connection stringu pro instanci web" ale čo je to "web" ?

Initial Catalog=vase_databaze 'ked testujem na localhoste tak používam na určenie lokácie DB AttachDBFilename=|DataDirectory|\database.mdf a nie Initial Catalog=vase_databaze takže neviem čo mu mám napísať. A ked mu tam napíšem to čo na localhoste tak mi dá expcetion.

User=db_uzivatel 'tiež neviem kde vytvoriť užívatela.
Password=db_heslo

A ja netuším čo pomne chce connectionstring a skúsil som skoro všetko a nikdy to nejde. A bohužial tu nieje nič otom písané :/

A na stránke čo ste mi napísal je niečo ako "Data Source=myServerAddress;Initial Catalog=myDataBase;User Id=myUsername;Password=myPassword;" a to mi pomohlo asi tak ako ich návod :/ skor by som potreboval niaky ozajstný connectionstring a ja si tam len pomením cesty ako to mám ja.

PS: pardon že tak hrozne to popisujem jak keby som bol troška mimo ,ale už sa stím naťahujem od rána bez prestávky tak už mi šibe :)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

no tak dostal som sa o kúsočik dalej teraz mi píše : Exception Details: System.Data.SqlClient.SqlException: Login failed for user 'test'.

User-a som vytvoril cez WebSite/Asp.NET Configuration.

ConnectionString vyzerá byť v poriadku ale nefunguje tá autentifikácia používatela test. nevytvára sa náhodou ten používatel niako inak alebo netreba tam ešte niečo zmeniť ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já jsem to pochopil tak, že se máte připojovat přes usera sa

A přes to SQL Managemet Studio se k databázi připojíte?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak tu je celý postup ako som postupoval ked som to vytváral : http://img255.imageshack.us/gal.php?g=ca... .... sú to screenshoty. Ešte ,ako prvé som postupoval podla návodou na tomto webe v zložke ASP.NET podla čpánku Jednoduché diskuzné fórum. Najprv som to testoval na localhoste a všetko fungovalo. Potom som zmenil MyConnectionString na to aby to fungovalo na webe ,ale nefunguje. Možno tam treba aj niečo iné zmeniť neviem. A cez SQL Management Studio som sa tiež nepríhlásil -> je tam aj screen tej chyby a aj stacktrace toho čo vypísalol.

Vytvoril som účet ako je aj na screenshotoch : User : test , Pass : reloaded

User2 : samsung , Pass : aspnet

A ani jeden nefungoval ked som ho dal do ConnectionString-u

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jejda som ja ,ale hlúpy :) ach strašne hlúpu chybu som spravil až sa hanbím ju sem napísať. Uplne na začiatku som niečo prehlaidol a koli tomu to nešlo. Už to ide ,dakujem za pomoc.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback