Dynamické generování obsahu filtru pro GridView part 2   otázka

ASP.NET WebForms

Ve vláknu http://www.vbnet.cz/forum-tema--4503-dyn... popisuju problém s generováním obsahu filtru do DropDownlistu. Mé řešení je že budu ládovat DropDownListy pomocí několika SqlDataSource. Tomáš Herceg navrhuje řešení dostat filtry z Gridview, jenže toto řešení není funkční protože, projde jen první stránku GridView. GridView má asi 9k řádek proto jsem ho rozdělil na stránky, dotazy na tabulky jsou složeny z několika JOINů (tabulky nejde měnit, nedělal jsem je). Můj problém se týká dynamické generování obsahu filtru v kontextu již aplikovaných filtrů.

Napadá někoho jak to dělat? Moje řešení nefunguje.

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tak si uděljte ještě dotaz navíc,v kterém použijete příkaz GROUP BY a z něj zjistíte které hodnoty jsou v daném sloupci.Z toho výstupu můžete následovně naplnit DDL.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

No to o pět není řešení. Filtrů je asi 5, GROUP BY mi odstranilo další důležité záznamy např.:jedna zásilka jede ve více kontejnerech poto by po GROUP BY na odesílatele přišel o čísla kontejnerů které potřebuji. Tím se dostáváme k mému řešení že tahám všechny data pomocí několika SqlDataSource z DB. Problém je takový, že nedokážu po postabacku správně zobrazit v DropDownListech.

Děkuji za radu

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak si vytvořte proceduru nebo package,která by Vám požadovaná data vrátila rovnou z DB jako výstup.Ne všechno je nutné řešit na straně aplikace.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mel by mi stačit jeden SQLDataSource jenže nevím jestli je možné se dostat k jeho datům nějak jinak než přes GridView. Naházal bych tam parametry - Controls. Problém je s jedinečností záznamu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já bych na tohle vůbec SqlDataSource nepoužíval.Jde o pokročilejší databinding a práci s daty a na to se vyplatí použít LINQ či EntityFramework

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Díky. Kouknu na to, vůbec neznám.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

A potom je tu vzpomínaný problém s novým naplněním DDL. To mi moc nefungovalo.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak mě napadá, proč se nereloaduji DDL listy po postbacku? Když vezmu v úvahu, že Gridview se po ppostabacku realoaduje a DDL ne? Není to nějaká chyba nebo tak? Našel jsem něco přes google, ale nejsou to řešení která by mi fungovala. Vyvíjím ve .NET 2.0.

Netušíte jak to obejít? Je to řešení célého mého problému.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jak nereloadují?Zkuste to více popsat.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback