DataSet a DataTable   otázka

VB.NET, ADO.NET, WinForms

Zdravím,

jak správně pracovat s DataSet, k čemu ho použít? Nedaří se mi najít nějaký rozumný popis. Většina je zaměřena na SQL. To chci zatím vynechat.

Zkouším jednoduchou DB Jmeno, Adresa, Telefon. Chci ji vypsat do data gridu, zapsat zpět a případně filtrovat výpis. Nic složitého už jsem se prokousal k nějakému výsledku. Na seriozní práci mi ale chybí pořádný návod. Příkladu je na netu hodně, ale chtělo by to něco uceleného.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ucelený popis včetně příkladů je na MSDN. Kopírovat to sem by bylo nošení dříví do lesa. Mimochodem používejte DataGridView, ne DataGrid, což je starší komponenta, která nemá tolik možností.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Na MSDN toho moc není, většina příkladu se vztahuje k SQL. Já chci pracovat pouze z datami načtenými od uživatele.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

V podstatě by mi stačilo, detailní rozbor postupů:

vytvoření

Nevím jestli použít Integer nebo Byte. Stačí mi byte, ale co je lepší pro rychlost zpracování?

načtení a uložení do XML

Kterou metodu použít. Jsou dvě. Jedna zapisuje data data a druhá i schema.

čtení dat z jednoho řádku a sloupce

Tohle právě hledám a moc se nedaří. Databázi mám a chci vypsat všechny jména ve sloupci "Nazev"

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Na MSDN je ohledně toho naprosto všechno a jako zdroj dat lze použít cokoliv, nejen SQL. Jen nesmíte být líný si to tam dohledat a pochopit to.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Já nemám problém s hledáním. Příkladu na netu a MSDN je spousta. Ale nic pořádného. Jsou tam příklady na napojení tabulky na SQL, XML a další datové zdroje. Následuje skok kupředu a jsme u DataGridů. To hlavní, tedy práce s tabulkou v programu je dost neucelené. Hledání sežere spoustu zbytečného času, chtělo by to návod k použití tříty DataTable. Tedy co k čemu použít(napříkla je lepší použít kvůli rychlosti typ Byte nebo Integer?), základní postupy(čtení jednoho sloupce v jednom řádku) a podobně.

Vicemene upravuji program z Foxky. U ni to bylo snadne. Vypadalo to nejak takhle:

select Vyrobky

set order to TAG Produkty

seek Nejaky_Produkt

CelkovaCena = Vyrobky.Cena

Pomohl by i ukazkovy program, nejaka realna aplikace vyuzivajici lokalni DataTable z XML. Skladova evidence, evidence fotek a podobne.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Tohle zatím vypadá nejlépe:

http://www.homeandlearn.co.uk/net/nets12...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback