Výpis z databáze   zodpovězená otázka

ASP.NET WebForms

Zdravím

Před časem jsem se ptal, jak vypíšu určitý počet znaků z tabulky, teď bych potřeboval pomoci s tím, jak to vůbec zprovoznit.Chtěl bych poradit, proč mi následující kód nefunguje :

								<ul class="list">
<asp:DataList ID="DataList1" runat="server" DataKeyField="Id" DataSourceID="SqlDataSource1">
	<ItemTemplate>  
		 <li><a href='View_article.aspx.?id=<%# Eval("Id") %>'><%# Eval("Name")%></a>
		 (<asp:Label ID="PublishedDateLabel" runat="server" Text='<%# Eval("Datetime","{0:d.MMMM v H:mm}") %>' /> | <%# Eval("Category") %>)<br />
         <% Eval("Text") %>
      </li>
	</ItemTemplate>
</asp:DataList>
</ul>
<asp:SqlDataSource ID="SqlDataSource1" runat="server" ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:sukovanejConnectionString %>" 
	SelectCommand="SELECT TOP 5 [Id], [Name], [Datetime], SUBSTRING(Text,1,150) , [Category] FROM [Articles] ORDER BY [Datetime] DESC">
</asp:SqlDataSource>

Díky...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Co přesně znamená, že nefunguje? Zobrazí nějakou chybu?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano, omlouvám se, asi jsem měl problém bliže objasnit.Ukazuje se mi tato hláška :

http://sukovanej.aspone.cz/error.jpg

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Chybí tam znak #. Správně má být:

<%# Eval("Text") %>

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Máte pravdu.Bohužel, i přes to,mi to nefunguje.Domnívám se, že problém je v SQL dotazu ...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak si představte, že to opravdu bylo v tom SQL dotazu.Vyřešil jsem to takhle zajímavě :

SelectCommand="SELECT TOP 5 [Id], [Name], [Date],[Text] = SUBSTRING(Text,1,150) , [Category] FROM [Articles] ORDER BY [Date] DESC"

Ani nevím, jestli je to nějak správně, protože jsem prostě jenom zkoušel psát "blbosti" .

Pokud bych mohl mít ještě jeden dotaz, abych nemusel zakládat nové vlákno.Chtěl bych se zeptat,jestli bych nějak nemohl vypsat jen holý text, bez formátování,i přes to, že vždy používám HTML .

Takže, v databázi bude : <h2>Nadpis</h2> a <p>Text, který je na ***</p>

A vypíše se : Nadpis a Text,který je na ***

Díky

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Převod HTML na prostý text (C#):

public static string StripTags(string text)
{
  return Regex.Replace(text, @"<(.|\n)*?>", string.Empty);
}
nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Díky !

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback