pdf merge split componenta   zodpovězená otázka

VB.NET, Komponenty

Shánim nějaku free componentu na spojování a oddělování pdf souborů ve win Xp (32 bit) a win7 (32 bit i 64 bit).

něco jako např "PDF Split Merge ActiveX Component"

dokáže mě někdo nasměřovat?

dik

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Nevím jestli to je přesně to co potřebujete, ale nedávno jsem potřeboval vytvářet pdf a narazil jsem na PDF Creator http://sourceforge.net/projects/pdfcreat...

Sympatické je že disponuje com rozhraním takže se dá celkem pohodlně ovládat programově.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Dík za tip,

prohledal jsem všechny knihovny PDFCreatoru, ale funkci split nebo merge jsem neobjevil. Ani program samotný to neumí. Asi to nebude ončo.

Mimochodem vytvářet PDF dokáže jenom přes postskript files, nebo se to dá nějak programově obejít...?

p.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Můžete si naraferencovat příslušné knihovny a ovládat PDF creator přímo. Například já jsem potřeboval z TIF souborů vytvářet PDF což PDF creator neumí (zvládá to pouze obráceně PDF -> TIF). Obešel jsem to tak že jsem PDF creator použil pouze k vytvoření a nastavení PDF tiskárny a samotný tisk jsem realizoval přes komponentu PrintDocument (která jako defaultní printer používá právě tu PDF tiskárnu).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Takže by to šlo na jakykoliv soubor aplikace kde jde tisknout? Třeba word nebo excel 2003?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ano, pokud si nainstalujete PDF creator tak se Vám zároveň vytvoří virtuální PDF tiskárna. Pak v jakékoli aplikaci ve které jde tisknout si vyberete jako tiskárnu tuto virtuální, adresář do kterého se má výsledné PDF uložit a je to. Nepotřebujete napsat ani řádek kódu.

Vzhledem k tomu že jsem potřeboval tisknout velké množství dokumentů a měl jsem nějaké specifické požadavky tak jsem si na to napsal jednoduchou jednoúčelovou aplikaci, ale pokud chcete jen tisknout tak to jde přímo z wordu, excelu, kreslení atd...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Překvapilo mě, že PDF creator jede pod licencí GNU. V práci mame podobný driver licencovaný nebo free s pigtogramem. Vypadá to, že přejdem na PDF creator. V MS Office 2003 a vice uz to mrkvosoft doplnil, sice přibývají, ale zase takovej fofr to neni.

Na split a merge jsem použil componentu viz. odkaz

http://www.guangmingsoft.net/PDFSplitMer...

Jěšte by se mi hodila metoda která by zjišťovala velikost strany PDF. To výšše zminovana comp. neumí.V knihovnách PDF creatoru jsem taky nenašel. Neví někdo?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Doplněk Microsoft Save as PDF je ale dostupný pouze pro Office 2007.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Pravda, jsem se upsal. Office 2007 a 2010 mají tuto vymoženost.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já používám gswin32 (http://www.slunecnice.cz/sw/ghostscript/...

Např. dávkové spojení tří pdf:

gswin32 -dNOPAUSE -sDEVICE=pdfwrite -sOUTPUTFILE=spojeno.pdf -dBATCH 1.pdf 2.pdf 3.pdf

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback