Nekompatibilita programu   zodpovězená otázka

.NET

Zdravím,

dělám projekt do školy, mám ho už z 80% dokončený, jenže když jsem jej chtěl spustit ve škole na počítači (s Win XP, já to píšu pod Win 7) tak mi to zahlásí chybu, že nebylo možno program spustit. Zkoušel jsem to i na jiném PC, ale prostě XPčka mi to neberou. Pravděpodobně jde o verzi frameworku nebo jeho absenci, jenže to mi přijde zvláštní, že by dva počítače totálně postrádaly .NET framework.

Tak se ptám co byste v mém případě dělali. Jak byste mi poradili.

Díky předem za pomoc.....

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Vo Windows 7 je od inštalácie .Net Framework 3.5, do Windows XP je nutné .Net Framework nainštalovať a ľudia to väčšinou robia, až keď je to nutné.Skúste na tie počítače nainštalovať .Net Framework a tú verziu, v ktorej vyvíjate program.

Ak napíšete chybovú hlášku, bude jednoduchšie Vám poradiť, takto je možná jedine metóda pokus-omyl.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jasně, tak přesně toto jsem si myslel...

Posílám upřesnění té chyby:

EventType : clr20r3 P1 : wolf the game.exe P2 : 1.0.0.0

P3 : 4d35a104 P4 : wolf the game P5 : 1.0.0.0 P6 : 4d35a104

P7 : 19 P8 : c6 P9 : system.invalidoperationexception

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Máte v referencích nějaké externí knihovny?

Pokud ano, je třeba je mít u exe souboru nebo ve složce system32 pod Windows

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Do složky system32 se to už dávno nedává, na takovou hovadinu zapomeňte. Pokud má být nějaká .NET assembly sdílená více aplikacemi, od toho je GAC.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

aha, tak to jsem nevěděl. U staré verze VB6 a VB5 to muselo být vždy u exe souboru nebo pod Windows/system32.

V .NETu je to asi jinak

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Normální knihovny ve složce s aplikací, sdílené knihovny v GAC.

nahlásit spamnahlásit spam 2 / 2 odpovědětodpovědět

Ne nemám tam právěže žádný knihovny. Všechno jsem psal ručně.

No a zkoušel jsem to na pc s XPčkama kam jsem ještě doinstalovával .NET 4 a i tak jsem to nerozchodil... Tak nevím v čem je chyba...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Neukládá ten Váš prográmek nějaký soubor na pevný disk v počítači?

Skuste sem vložit část kódu.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ještě mě napadlo.

Jakou máte verzi Win 7 ? 32 nebo 64 Bitovou ?

A jaký OS je ve škole XP 32 nebo 64 ?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

1. ukládání tam nemám. Měl jsem, teď jsem ho odstranil a i tak nic.

2. Já to píšu na win 7 jak na 64bitu na pořádným PC, tak na notebooku na 32bitu. A v škole jsou XP a myslím, že 32bity.

A .NET frameworkem to asi nebude, protože jsem to zkoušel spustit ve škole na pc s .NET 4 a ani tak to nechodilo.

Holt zvláštní problém....

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

:o) Záhada :o)

Nenačítáte soubor, který na školním PC není ?

Pokud ne, dvakrát klikněte na okno MY Project a v nově otevřené kartě klikněte na Compile. Hledejte problém zde.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Právě, že program nic nenačítá, neotevírá, neukládá. Běží po vlastní ose, hlavně nenačítá žádné knihovny, pouze knihovny .NETu (např. Drawing)....

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Máte nastavenou kompilaci na x86 (32-bitové systémy)? Najdete to tuším někde na záložce Compile.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Našel jsem to a mám to nastavené na AnyCPU". V rozbaleným seznamu jsou x86 a x64. Takže v tomto problém nebude

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Popis chyby na MSDN:The exception that is thrown when a method call is invalid for the object's current state.

Což je česky (hrubý překlad):Vyjímka která je vyvolána při volání metody je pro daný stav neplatná.

U čeho vyjímka vyyskočí? Chtělo by to zdroják.

nahlásit spamnahlásit spam -1 / 1 odpovědětodpovědět

Při Debugu na XPčku to vyhodí chybu Parametr není správný a tuto specifikaci:

at System.Drawing.Icon.Initialize(Int32 width, Int32 height)

at System.Drawing.Icon..ctor(Stream stream, Int32 width, Int32 height)

at System.Drawing.Icon..ctor(Stream stream)

at System.Drawing.IconConverter.ConvertFrom(ITypeDescriptorContext context, CultureInfo culture, Object value)

at System.ComponentModel.TypeConverter.ConvertFrom(Object value)

at System.Resources.ResXDataNode.GenerateObjectFromDataNodeInfo(DataNodeInfo dataNodeInfo, ITypeResolutionService typeResolver)

at System.Resources.ResXDataNode.GetValue(ITypeResolutionService typeResolver)

at System.Resources.ResXResourceReader.ParseDataNode(XmlTextReader reader, Boolean isMetaData)

at System.Resources.ResXResourceReader.ParseXml(XmlTextReader reader)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

To sa týka načítania ikony z .resx súboru.Možno by pomohol kus kódu s .resx a .resx.vb súborov .Taktiež možno tá ikona nie je funkčná na určitých PC, skúsil by som, či daný PC vie prečítať tú ikonu, napr. skúsiť ju nastaviť ako ikonu shortcut -u(zástupca, odkaz) .

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ikonou to není. Kompletně jsem ji odstranil z resources a buildnul i tak to nechodí. Takže nevím no.

Co se týče ikony, tak tu jsem dělal i jako mnoho dalších ve stejném programu a ty ostatní na XPčkách normálně chodí, takže v té problém nebude.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

VYŘEŠENO

Problém dělala ikona, která je ve formuláři vedle textu (pro upřesnění Me.Icon) já ji měl totiž nastavenou v Properties hlavního formuláře a asi to v XPčkách nedělá dobrotu, tak jsem ji odtud smazal a už to běží....

Díky moc všem za zapojení do rešení mého problému

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Tak toto zcela jistě nebyla příčina problému...

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Nechápem prečo nie, keď výnimku vyhodila inicializácia ikony pri načítaní z .resx súboru.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback