Dataset a MSAccess   otázka

VB.NET, ADO.NET, Databáze

Mám jeden veľký problém a budem veľmi vďačný ak mi niekto poradí.

Mám databázu v Accesse, kde je asi 400 riadkov a 3 stĺpce.V každom riadku je v treťom stĺpci text (formát Note).

Celú tabuľku načítam pomocou datasetu a potom vždy príslušné pole načítavam podľa podmienok do okna (Webbrowser) vo VB .

Všetko fungovalo super kým som mal pár riadkov. Keď som ale nahodil všetkých 400 (pričom záznamy sú tak maximálne v piatich), VB mi prestal ťahať údaje a vyhodí chybu že

Conversion from type 'DBNull' to type 'String' is not valid.

Ak to správne chápem, nenačíta mi vlastne žiadny záznam.

Je to tým že db je príliš veľká ?

Ak áno, dá sa z db vytiahnuť len jeden záznam bez toho, aby som musel používať dataset a tým pádom ťahať celú tabuľku do pamäte ?

Používam Visual Basic 2010 Expres

Win 7 64 bit, 4GB RAM.

Sedím tu nad tým už vyše hodiny a na nič nemôžem prísť :-(

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Prišiel som na to kde bol problém. V tabuľke sa nejak zmršilo poradie záznamov. Načítanie údajov z Row 2 napríklad načítalo záznam 261 (ktorý bol prázdny). Nechápem ako ktomu došlo. Ale aspoň viem kde bola chyba :-)

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback