Nefunkční debug - No symbols have been loaded   otázka

Visual Studio

Vytvářím add-in pro nějakou cizí aplikaci a mám problém s breakpointama. Mám v debug módu nastaven external program, zatrženo unmanaged code debbuging a při spuštění se u breakpointů objeví hláška:

The breakpoint will not currently be hit. No symbols have been loaded for this document.

V aplikaci se můj Class spustí, ale breakpointy se nezachytí.

Již jsem pročetl mraky diskuzí a vyzkoušel vše možné a nemohu se toho problému zbavit. Zkusil jsem vytvořit i úplně nový prázdný projekt, nastavit external program a breakpoint a bez úspěchu.

Dříve mi to již fungovalo, ale teď jsem z toho zoufalý.

Nevíte, kde hledat příčinu tohoto problému?

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Čeho jako chcete dosáhnout? Je vám snad jasné, že abyste mohl ladit cizí aplikaci na úrovni zdrojového kódu, musíte mít její debug symboly.

nahlásit spamnahlásit spam 1 / 1 odpovědětodpovědět

Nikoliv, já chci ladit svůj vlastní kód. Ta cizí aplikace pouze zavolá nějakou metodu v mojí třídě. A tuto třídu já tvořím a chci ji ladit.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak toho snad lze dosáhnout normálním laděním ne?! Dejte si Breakpoint tam, kde očekáváte volání z externí aplikace a je to. Samozřejmě z Visual Studia s otevřeným projektem příslušné aplikace.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ale to přesně dělám. Jenže po spuštění F5 se u breakpointu objeví uvedená chyba a breakpoint se neprovede. Pokud za něj dám MsgBox, tak ten se provede.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ve vlastnostech projektu na kartě Compile v Advanced Compile Options zkontrolujte, zda máte hodnotu Generate debug info na Full nebo pdb-only.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Mám nastaveno na Full. Vyzkoušel jsem i pdb-only a bez úspěchu. Co je zvláštní, že když spustím projekt, a zobrazím si okno Modules, tak zde jsou pouze moduly té externí aplikace ale vůbec tu není můj projekt.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Jde projekt jinak normálně ladit? Zkuste dát Breakpoint někam do spouštění aplikace (Form.Load, Application.Startup, Sub Main, atd.).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Již jsem se posunul - odškrtl jsem Enable unmanaged code debugging, protože kód, který chci debugovat je VB.NET. Pokud teď provedu Attach to Proces, tak debug funguje OK. Pouze pokud použiji start přes external program, tak se breakpointy nezachytí, ale není u nich ani žádná chyba. Zajímavé je, že v tomto případě je okno Modules prázdné.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback