Dotaz_tlačítko   otázka

ASP.NET WebForms

Ahoj. dělám proceduru kterou píšu do tlačítka a který když vyberu v DropDownListu jméno v seznamu, tak když kliknu na tlačítko, tak aby se mi v tabulce zobrazily pouze ty věci od toho jména co jsem vybral v tom seznamu. Nějak jsem to zkusil ale nevím proč ale nefunguje to. Děkuju za každou radu

Protected Sub Button1_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs)

SqlDataSource1.SelectCommand = "SELECT * FROM [Databáze] WHERE učitel = ' " & DropDownList1.SelectedItem.ToString & " '"

End Sub

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tohle je megaprasárna - přečtěte si články o SQL tady na webu,abyste pochopil jak správně a bezpečně stavět SQL dotazy.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ahoj. Dělám projekt v programu Visual Web Developer 2005 a nevím si rady s jendím kodem jak by měl správně vypadat. Mám vytvořené tlačítko a DropDownList (ve kterém mám 5 jmen)+ tabulku (Databáze). Nyní potřebuji udělat to když vyberu v tom DropDownListu jednno jméno a kliknu na tlačítko tak aby se mi v tabulce objevily ,,příspěvky toho jména (Podle sloupce Učitel), ale bohužel mi to nefunguje. Zde mám kod který jse vymyslela. Prosím poraďte mi jakou chybu v kodu mám. Děkuji

Protected Sub Button1_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs)

SqlDataSource1.SelectCommand = "SELECT * FROM [Databáze]

WHERE učitel = ' " & DropDownList1.SelectedItem.ToString

& " '"

End Sub

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Toto si přečtěte a hned budete vědět co děláte špatně ;-)

http://vbnet.cz/clanek--52-komunikace_s_...

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Já si to přečetla, ale bohužel jsem na to nepřišla. Já jsme teprve začátečník, a tak to tak moc zase neovládám.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak proč se do toho pouštíte a raději se nevěnujete učení základů programování.Takhle stejně nebudete vědět proč to tak má být naprogramované.A vzhledem k tomu co jste zatím dala dohromady,opravdu nevíte která bije..takže projděte si tutoriál od p.Hercega(videotutoriál) a budete hned vědět jak na to ;-))

Tohle opravdu patří mezi začátečnické věci a bez nich se v budoucnu nikdy neobejdete

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Ale já jsem už náhodou udělala hodně práce. Jenom toto mi chybí a nevím jak to udělat. My se to učíme ve škole a tohle mám jako práci (úkol).

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět

Tak to nevím co se tam učíte,protože tohle je naprostý základ.neřikám,že přímo tento úkol,ale spíš přístup k němu - z přiloženého kódu je jasně vidět,že nevíte co kde dělat,nemáte naučené základy programování - neznáte pořádně proměnné,třídy,atd.Takže pořádně naučit aspon základy teorie a pak se vrhat do úkolů ;) S tímhle co jste napsala,nevěřím,že jste dokázala vytvořit nějakou řádnou webapp.

nahlásit spamnahlásit spam 0 odpovědětodpovědět
                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.
  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback